رفتن به محتوای اصلی
۲۴ بهمن, ۱۴۰۲ / ۱۲:۳۷
شهردار قم:

حجم سنگین تملکات پروژه‌های عمرانی در 1402 برای شهرداری قم/لزوم تسریع در تملکات میدان شهید مطهری

حجم سنگین تملکات پروژه‌های عمرانی در 1402برای شهرداری قم/لزوم تسریع در تملکات میدان شهید مطهری
شهردار قم گفت: شهرداری قم در سال جاری حجم سنگینی از پروژه‌های تملکی را به دوش می‌کشد و در عین حال باید برای تأمین مصالح پروژه‌های عمرانی نیز اقدام کند.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه حجم بالایی از تملک پروژه‌های عمرانی بر دوش شهرداری قم قرار گرفته است، اظهار کرد: با کار سنگینی که صورت گرفت، پروژه ۵۴ ساله شهرداری قم به ثمر نشست.

وی با اشاره به اینکه شهرداری قم در حال حاضر باید برای تکمیل ادامه فاز پنج عمار یاسر چند ملک دیگر خریداری کند، افزود: در پروژه دروازه ری نیازمند خرید ۸۰ خانه هستیم.

شهردار قم خاطرنشان کرد: شهرداری قم در پروژه ساماندهی قبرستان نو ۱۳۲ واحد تجاری را خریداری می‌کند که بخشی از این کار انجام شده است و تا پایان سال باید به اتمام برسد.  

وی با تأکید بر اینکه پروژه مسیر دسترسی محله چهل اختران نیاز به تملک ۴۸ پلاک دارد، ابراز کرد: پشتیبانی اراضی ۴۸ هکتاری با همراهی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی در این عرصه بسیار راهگشا است.

سقائیان‌نژاد ادامه داد: شهرداری قم همچنین در روزهای پایانی سال باید برای خرید میلگرد و قیر مورد نیاز سال آینده اقدام کند که این کار هم نیاز به پول نقد به میزان قابل‌توجه دارد.

شهردار قم با اشاره به اینکه در شرایط کنونی بار سنگینی بر دوش شهرداری قم از نظر وظایف عمرانی و اقتصادی قرار دارد، تصریح کرد: شهرداری قم فرصت پرداختن به حواشی را ندارد و باید با تمام توان برای انجام این اقدامات مهم با حمایت شورای اسلامی شهر و مدیریت استان قدم برداریم.

سقائیان‌نژاد با اشاره به تملک ۳۳ پلاک باقی‌مانده در طرح ساماندهی میدان میوه و تره‌بار میدان شهید مطهری، اضافه کرد: سازمان میادین میوه و تره‌بار به‌سرعت و تا پایان سال جاری تملک این پروژه را به اتمام برساند.

 هزینه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی یک پروژه عمرانی

وی با بیان اینکه سال آینده پروژه تونل امام موسی صدر با هزینه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در دستور کار اجرا قرار خواهد گرفت، ادامه داد: برای تأمین مالی این اقدامات بسیار مهم نیازمند همفکری و همکاری هستیم.

 شهردار قم با اشاره به لزوم تعیین تکلیف میدان مطهری و ساماندهی وضعیت بازارچه میوه و تره‌بار این میدان، اذعان کرد: صورت‌جلسه بین شهرداری قم و آستان مقدس حضرت معصومه (ص) امضا شده که مشکلات در این حوزه را از بین برده است و باید زودتر این کار تعیین تکلیف شود.

سقائیان‌نژاد افزود: شهرداری قم در قالب شهرک خودرویی امکانات خوبی در اختیار سازمان میادین گذاشته و انتظار است که تملک میدان شهید مطهری انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه سازمان میادین میوه و تره‌بار می‌تواند با استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی این پروژه تملکی را تسریع کند، تأکید کرد: بودجه سازمان میادین میوه و تره‌بار باید به ۳۰۰ میلیارد تومان برسد، چراکه ظرفیت‌های اقتصادی و راهبردی این سازمان بسیار گسترده است.

 شهردار قم با اشاره به تعریف پروژه‌های عمرانی بزرگ برای سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری قم طی سال‌های گذشته، گفت: ترجیح این است که سازمان وارد پروژه‌هایی شود که خدمت‌رسانی به مردم در آن‌ها پررنگ‌تر است و سبب بهبود وضعیت معیشتی خواهد شد.

سقائیان‌نژاد با تأکید بر اینکه سازمان میادین میوه و تره‌بار می‌تواند به‌جای اجرای پروژه‌هایی مانند پل طبیعت وارد ساخت بازارچه‌های محلی میوه و تره‌بار، بازارچه‌های محلی مشاغل خانگی یا جایگاه‌های سوخت شود، افزود: هر اقدامی که رضایت بیشتر مردم را به همراه داشته باشد، برای مجموعه شهرداری قم مطلوب‌تر است.

انتهای پیام/105


https://www.qom.ir/KYPr4