36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar

پرداخت کرایه تاکسی
بوسیله بارکد

شهروند گرامی سلام

به صفحه معرفی سرویس پرداخت کرایه تاکسی های شهر قم بوسیله بارکد خوش آمدید.

اشتراک گذاری

بارکد چیست؟
بارکد یک شکل گرافیکی است که توسط ابزارهای نرم افزاری کامپیوتری تولید می شود و می تواند حاوی اطلاعاتی مانند اعداد، کدها، و متن های مختلف باشد.qomyar-web
بارکدها معمولا به دو شکل میله ای و دو بعدی (مربعی) استفاده می شود.
در موضوع پرداخت کرایه تاکسی، معمولا از بارکد دوبعدی (که به آن QR هم می گویند) استفاده می شود که حاوی اطلاعاتی مانند مشخصات تاکسی، راننده، و سایر اطلاعات لازم برای شناسایی و ایجاد قابلیت پرداخت کرایه می باشد

برای پرداخت کرایه توسط بارکد از چه ابزاری استفاده کنیم؟

برای پرداخت کرایه تاکسی بوسیله بارکد شما نیاز به استفاده از گوشی هوشمند دارید. سپس باید  اپلیکیشن قمیار را برروی گوشی هوشمند خود نصب نموده و از داخل برنامه، با انتخاب قسمت کیف پول شهروندی، اقدام به شارژ کیف پول الکترونیکی خود بنمایید.

روش پراخت کرایه توسط بارکد؟

پس از نصب قمیار، و شارژ کیف پول موجود در آن، شما می توانید پس از هر بار سوار شدن به تاکسی و در هنگام پرداخت کرایه، وارد اپلیکیشن شوید و گزینه پرداخت کرایه را انتخاب نمایید، با اینکار اسکنر بارکد (دوربین گوشی) فعال شده و حالا شما باید تصویر بارکدی را که در تاکسی نصب شده است توسط گوشی تان اسکن نمایید.
سپس مبلغ کرایه مورد نظر را وارد نموده و گزینه تایید پرداخت را انتخاب بفرمایید.

اکنون باید منتظر پیام تایید پرداخت توسط اپلیکیشن به شما و همچنین ارسال پیام تاییدیه به راننده باشید. در این صورت پرداخت تکمیل شده است.