28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
لوگوی شهرداری قم

سازمان

سازمان توسعه و عمران شهرداری قم

شهر قم یکی از مهمترین مراکز علمی مذهب شیعه در جهان اسلام می باشد به همین سبب این شهر محل تحصیل و تدریس علمای بزرگ شیعه و طلاب و علاقمندان ایشان از سراسر جهان اسلام بوده و هست، علاوه بر آن مرقد مطهر حضرت معصومه(س) در شهر قم موجب حضور گسترده و پیوسته زائرین مشتاق آن حضرت (س) شده است مرکزیت قم بعنوان ناشر فرهنگ اسلام شیعه در کنار سایر عوامل جغرافیایی ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی موجب گسترش روز افزون این شهر در ابعاد مختلف گردیده است علی رغم تمام تلاشها و توجهات صورت گرفته تاکنون ، سرعت رشد شهر از جنبه های نرم افزاری بسیار بیشتر از امکانات زیربنایی و سخت افزاری آن بوده و همین امر توازن نامناسبی را بالاخص در مرکز شهر و اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) که محل تجمع زائرین ، حوزه های علمیه ، بیوت علمای عظام و بازار و نهایتا بعنوان نقطه اتصال فعالیتهای شهر می باشد ، بوجود آورده است. در همین راستا و با توجه به گسترش روز افزون شهر و افزایش نیازهای زیرساختی و توجه به تامین رفاه و آسایش شهروندان روز به روز بر تعداد پروژه های شهری افزوده می شود. سرپرستی و نظارت بر این پروژه ها مستلزم وجود سازمانی مهندسی و اجرایی می باشد، که این مهم از اهداف تشکیل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم می باشد. این سازمان که وابسته به شهرداری است فعالیت های گوناگونی در دستور کار خود دارد که هر یک با بهره گیری از پرسنل متخصص و برنامه ریزی دقیق در دست انجام است.
هدف سازمان عبارت است از ارتقای کمی و کیفی طرح های عمرانی، تسریع در اجرای آنها و رفع نیازهای اساسی شهرداری قم در زمینه مهندسی و عمران می باشد.
سازمان توسعه و عمران شهردای قم بعنوان بزرگترین سازمان مجری پروژه های کلان شهری و بازوی قدرتمند شهرداری قم به منظور ارتقای سطح نشاط عمومی، آسایش، ایمنی و آرامش شهروندان و زائران حضرت معصومه (س) با مشارکت حداکثری مردمی و استفاده از نخبگان و متخصصین و جهت افزایش رضایتمندی شهروندان و توسعه پایدار و پایبندی به استاندارد های علمی و به روز در اجرای پروژه های عمرانی شهری متناسب با باورها و دانش بومی گام بر می دارد.
ارکان اصلی سازمان به ترتیب شامل شورای سازمان ، هیئت مدیره و مدیرعامل می باشد. اعضای شورای سازمان به عنوان بالاترین مقام سیاستگذاری عبارتند از : استاندار قم ( رئیس شورا ) ، شهردار قم ، معاونت امور عمرانی استانداری قم ، معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم. اعضای هیئت مدیره سازمان شهردار قم ( رئیس هیئت مدیره ) ، قائم مقام شهرداری، معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم ، مدیر کل دفتر فنی استانداری و مدیرعامل و معاونت اداری ومالی سازمان میباشد. این سازمان با کمک شهرداری قم از بدو تاسیس اقدام به برنامه ریزی ، تدارک مقدمات لازم و اجرای طرح توسعه مصوب نمود.

مسئولیت ها و وظایف

مسئولیت ها و وظایف

اهم وظایف و ماموریت های سازمان توسعه و عمران در چارچوب وظایف قانونی شهرداری به شرح ذیل است:

  • هدف اصلی سازمان ارتقای کمی و کیفی طرح های عمرانی، تسریع در اجرای آنها و رفع نیازهای اساسی شهرداری قم در زمینه مهندسی و عمران می باشد.
  • احداث و تاسیس کارخانجات و کارگاههای تولیدی برای تامین نیازمندی های شهری از قبیل کارخانجات آسفالت، شن و ماسه، بتن آماده و قطعات پیش ساخته در ارتباط با موضوع و هدف سازمان.
  • احداث ساختمان ها و تاسیسات مورد نیاز عمومی شهر در اجرای طرح ها و پروژه های مصوب شهرداری و نیز ارائه خدمات در زمینه فوق بصورت پیمانکاری.
  • سرمایه گذاری و مشارکت با بانکها و موسسات و اشخاص سرمایه گذار در امور مربوطه به طریقی که برای سازمان تامین منافع نماید.
  • خرید و فروش و اجاره و استیجاره اموال منقول و غیرمنقول در امور مربوط.

اخبار سازمان

اخبار سازمان

رزومه مدیر عامل سازمان

رزومه رئیس سازمان

سوابق تحصیلی
سوابق حرفه ای
سوابق علمی پژوهشی
سایر فعالیت‌ها و افتخارات
سوابق تحصیلی
سوابق حرفه ای
سوابق علمی پژوهشی
سایر فعالیت‌ها و افتخارات
null

سیدابوالفضل میریک امامی

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران

چارت سازمانی

چارت سازمانی

مدیرعامل

امور فرهنگی و ارتباطات

معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت

اموربرنامه ریزی و تحول سازمانی

امور سرمایه گذاری

اداره مالی

اداره سرمایه انسانی

معاونت فنی و عمرانی

امور کنترل پروژه

امور نقشه برداری

اداره فنی و طراحی

اداره نظارت، ساخت و ابنیه

معاونت اجرایی

امور معادن

امور هماهنگی و نظارت برآسفالت

اداره خدمات موتوری

اداره آسفالت و قطعات بتنی

دستور العمل ها و قوانین

دستورالعمل‌ها و قوانین

پروژه های شاخص

پروژه‌های شاخص

ارتباط با ما

ارتباط با ما

  تلفن دفتر کار : ۳۷۸۴۰۶۶۰ – ۰۲۵

  آدرس دفتر کار : قم، خیابان معلم، مجتمع ناشران، طبقه پنجم 

لوگوی شهرداری قم