28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar

معرفی نقشه نمای شهر قم
سامانه خدمات مبتنی بر نقشه شهرداری قم

شهروند گرامی سلام

به صفحه معرفی نقشه نمای قم خوش آمدید.

اشتراک گذاری

نقشه نما چه برنامه‌ای است؟

نقشه نما، یک سامانه نرم افزاری برای ارایه خدمات مبتنی بر نقشه است. این سامانه به منظور ارایه آن دسته از خدمات که نیاز به نمایش یا پردازش برروی نقشه شهر دارند ایجاد و راه اندازی شده است.qomyar-web
در این سامانه شما می توانید نقشه شهر قم را مشاهده نموده و همچنین با انتخاب دو یا چند نقشه بر روی نقشه، بین آنها مسیریابی نمایید.هچنین می توانید با فعال کردن لایه های متعدد اطلاعاتی که برای شما در نظر گرفته است، موقعیت مکانی مربوط به آنها را بر روی نقشه مشاهده کنید. بطور مثال با فعال کردن لایه مناطق شهرداری، به سادگی می توانید بفهمید که محل زندگی شما در کدامیک از مناطق شهرداری قرارگرفته اند.
اطلاعات فراوان و گسترده دیگری نیز در این سامانه برای شما در نظر گرفته شده اند که : هتل ها، بیمارستان ها، رستوران ها، پمپ بنزین ها و … نمونه هایی از آنها هستند.

نقشه نما چه سرویس های دیگری را ارائه می کند؟

با استفاده از سرویس مکان افزا، شما می توانید مکان های مورد علاقه خود را برروی نقشه اضافه کنید و اطلاعات مورد نظرتان را نیز به آن بیافزایید.
برروی بستر این سامانه همچنین سرویس های زیاد دیگری نیز در نظر گرفته شده است که بزودی شاهد معرفی آن ها خواهیم بود.

برای استفاده از «نقشه نما» چه اقداماتی را باید انجام دهید؟

استفاده از این سامانه بسیار آسان است، برای استفاده از سرویس های عمومی این سامانه نیازی به ثبت نام و ورود ندارید و می توانید به سادگی از بخش های مختلفی که برایتان در نظر گرفته شده است استفاده نمایید.
البته برای اینکه قادر باشید از تمامی امکان و سرویس های در نظر گرفته شده در این سامانه استفاده نمایید لازم است که در فضای مجازی شهرداری قم ثبت نام کرده و به خانواده بزرگ شهرداری قم بپیوندید.
اگر تاکنون در فضای مجازی شهرداری قم عضو نشده اید، جای نگرانی نیست، به سادگی می توانید از طریق دکمه زیر وارد محیط ثبت نام کاربران شده و طی چند مرحله ساده به خانواده بزرگ کاربران فضای مجازی شهرداری قم بپیوندید.

ثبت نام

آیا سامانه «نقشه نما» نسخه تلفن همراه هم دارد؟

بله. این سامانه علاوه بر نسخه تحت وب، که در تمامی کامپیوترهای شخصی، تبلت ها و گوشی های تلفن همراه، از طریق ابزارهای پویش وب (Web Browsers) قابل استفاده است، دارای اپلیکیشن ویژه گوشی تلفن همراه نیز می باشد (فعلا نسخه اندروید).

شما می توانید برای دانلود و نصب نسخه اندروید سامانه ، از گزینه های زیر استفاده نمایید.

برای ورود به محیط تحت وب سامانه، دکمه زیر را انتخاب نمایید.

اپ نقشه نمای قم با کد شامد ۱۹۴۶۹۱-۰-۶۳-۶۸۹۷۷۷-۲-۱ در سامانه سرآمد از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ثبت گردیده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.

نقشه نما درسامانه سرآمد