28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar

معرفی کمپین همیاران بازیافت

شهروند گرامی سلام

به صفحه راهنمای عضویت در کمپین همیاران بازیافت شهرداری قم خوش آمدید.

کمپین همیاران بازیافت چیست؟
شهرداری قم از چندین سال پیش برای کمک به حفاظت از محیط زیست و کاهش حجم زباله‌های دفنی شهر، کمپینی مردمی را برای تفکیک زباله‌های خشک قابل بازیافت از مبدا راه اندازی نموده است.
در این کمپین مردمی، شهروندان علاقمند در منزل و یا محل کار خود، زباله‌های خشک قابل بازیافت را جداسازی کرده و در بسته‌های جداگانه به غرفه‌های بازیافت شهرداری و یا ماشین‌های ملودی سیار تحویل می‌دهند.
شهرداری قم برای تقدیر از مشارکت این دسته از شهروندان عزیز که شهرداری را در مسیر حفظ و حراست از محیط زیست، همراهی می‌نمایند، اقدام به ایجاد امکانات تشویقی در فضای مجازی شهرداری قم نموده است.
در این محیط اعضای محترم کمپین همیاران بازیافت، می‌توانند بابت همراهی خود، امتیاز دریافت کنند، ستاره بگیرند و ضمن مشاهده رتبه خود در رتبه بندی فعالیت‌های این گروه، از ویژگی‌هایی که برای ایشان در نظر گرفته می‌شود بهرمند شوند
چگونه عضو کمپین همیاران بازیافت شویم؟
پیوستن به این فعالیت اجتماعی زیست محیطی بسیار آسان است. کافی است در منزل یا محل کار زباله‌های خشک قابل یافت خودتان (مثل: شیشه، فلزات، ظروف یکبار مصرف، کاغذ و کتاب و مانند آنها) را جمع آوری کرده و در کیسه زباله‌های مجزا قرار داده و به نزدیک‌ترین غرفه بازیافت در محله خودتان و یا به ماشین‌های مخصوصی که توسط پیمانکاران شهرداری در روزهای مشخصی، از هر کوچه یا خیابان عبور می‌کنند و شما را با پخش ملودی مشخصی از حضور خود مطلع می‌کنند، تحویل دهید. در مقابل می‌توانید از مسئولین غرفه ها، اقلامی را به عنوان هدیه تحویل بگیرید و یا از همین غرفه‌ها و یا رانندگان ماشین‌های ملودی، کارت‌های مشارکت همیاران بازیافت را تحویل بگیرید. پس از جمع کردن تعدادی از این کارت‌ها و تحویل آنها به غرفه‌های بازیافت شما می‌توانید کارت طلایی دریافت کنید و با ارسال شماره سریال و کد مندرج در روی کارت به شماره پیامکی که بر روی کارت درج شده است امتیاز مربوط به کارت برای شما منظور خواهد شد.
تبریک! با انجام مراحل ذکر شده در بالا، اکنون شما عضو کمپین همیاران بازیافت شهرداری شده اید.
آیا روش‌های دیگری هم برای ثبت امتیاز و عضویت وجود دارد؟
همانطور که گفتیم برای عضویت در این کمپین کافیست یک کارت طلایی را در سامانه نرم افزاری ما ثبت کنید.
برای اینکار علاوه بر سامانه پیامکی، شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای الکترونیکی که در فضای مجازی شهرداری قم ایجاد شده است اقدام به ثبت کارت طلایی خود بنمایید. این امکان هم اکنون در سامانه شاخه، و میزخدمت الکترونیکی قمیار، فراهم شده است و بزودی در اپلیکیشن موبایل میزخدمت قمیار نیز در اختیار شهروندان گرامی قرار خواهد گرفت. برای آشنایی با این درگاه‌های خدمات الکترونیکی شهرداری قم از آیکون‌های زیر استفاده نمایید. ولی قبل از وارد شدن به درگاه‌های زیر باید عضو فضای مجازی شهرداری قم شوید. برای آشنایی با روش اینکار ادامه این مطلب رو هم مطالعه نمایید.
چگونه عضو فضای مجازی شهرداری قم شویم؟
اگر تاکنون در فضای مجازی شهرداری قم عضو نشده‌اید، جای نگرانی نیست، به سادگی می‌توانید از طریق دکمه زیر وارد محیط ثبت نام کاربران شده و طی چند مرحله ساده به خانواده بزرگ کاربران فضای مجازی شهرداری قم بپیوندید.

راهنمای کاربر

برای مشاهده و استفاده از امتیازات خود چه کار کنیم؟
برای اینکه بتوانید از امتیازاتی که برای شما ثبت می‌شود مطلع شوید، و از آنها استفاده کنید، لازم است که به «شبکه الکترونیکی خدمات هوشمند» شهرداری قم، موسوم به «شاخه» وارد بشوید. روش عضویت در فضای مجازی و ورود به سامانه «شاخه» در رو در بخش‌های بالاتر توضیح دادیم، اگر شما، عضو فضای مجازی شهرداری قم شده اید می‌توانید هم اکنون وارد سامانه «شاخه» شوید.
در سامانه «شاخه» شما که عضو کمپین همیاران بازیافت شده اید، در کنار عکس خود یک «بج» ویژه همیاران بازیافت مشاهده خواهید کرد که شما را از دیگر اعضاء محترم «شاخه» مجزا می‌کند. شما همچنین می‌توانید امتیازاتی را که در رابطه با فعالیت‌های همیار بازیافتی‌تان و همچنین امتیازات ناشی از فعالیت در سامانه «شاخه» را دریافت نموده اید، مشاهده نمایید. در این سامانه همچنین یک ابزار رتبه بندی دائمی برای همیاران بازیافت عزیز وجود دارد، که اگر شما جزء پنج فعال برتر این کمپین باشید در این رتبه بندی نام خود را مشاهده خواهید کرد. انشالله در آینده امکانات و امتیازات ویژه دیگری نیز برای همراهان عزیز شهرداری در این حوزه در نظر گرفته خواهد تا قدم کوچکی باشد در تشکر از همراهی ارزشمند شما عزیزان.