28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar

معرفی سرویس ها و خدمات الکترونیکی

شهروند گرامی سلام

به صفحه معرفی سرویس‌ها و خدمات الکترونیکی شهرداری قم خوش آمدید.
شهرداری قم در راستای بهبود و تسهیل خدمات‌رسانی به شهروندان محترم، اقدام به ایجاد مجموعه‌ای از سرویس‌ها و خدمات الکترونیکی نموده است. این سرویس‌های الکترونیکی از طریق درگاه‌های خدمات الکترونیکی شهرداری قم به شهروندان عزیز قابل ارایه می‌باشند. مجموعه این سرویس‌ها و درگاه‌های خدمات الکترونیکی، فضای مجازی شهرداری قم نامیده می‌شوند، شما می‌توانید برای آشنایی با درگاه‌های خدمات الکترونیکی شهرداری قم اینجا کلیک نمایید:
بر روی درگاه‌های خدمات الکترونیکی، مجموعه‌ای از خدمات مورد نیاز شهروندان محترم، به صورت الکترونیکی راه اندازی شده‌اند که در ادامه آنها را به محضرتان معرفی می‌کنیم.
همچنین به معرفی خدماتی که به صورت الکترونیکی درنیامده‌اند نیز خواهیم پرداخت و شما خواهید توانست از مراحل انجام، مدارک مورد نیاز، و زمان تقریبی مورد انتظار انجام آن خدمت مطلع شده و با محل‌هایی که احتمالا باید به آن‌ها مراجعه نمایید آشنا شوید، و در جریان سایر اطلاعات مفید در خصوص آن خدمت قرار بگیرید.
سرویس‌ها و خدمات حوزه ملک و ساختمان
مجموعه‌ای از خدمات و سرویس‌هایی که بر روی درگاه‌های خدمات الکترونیکی شهرداری قم ارایه می‌شود، به امور زمین و ساختمان مربوط هستند و عمدتا به حوزه معاونت شهرسازی شهرداری مرتبط می‌باشند. بیشتر این خدمات شامل مواردی مانند دریافت پروانه ساخت و احداث بنا، تعمیرات ساختمان و سایر امور مربوط به ساخت و ساز هستند.
هم اکنون سرویس‌های زیر در این حوزه به صورت آزمایشی در شرف راه اندازی هستند:
برای آشنایی با هر یک از خدمات زیر و مدارک مورد نیاز و همچنین شیوه ثبت درخواست و دریافت مجوزها، روی تصویر مربوط به آن خدمت کلیک نمایید.
سرویس‎‌های شهرسازی
سرویس‎‌های شهرسازی
درخواست پروانه ساخت و ساز
سرویس‎‌های شهرسازی
سرویس‌ها و خدمات حوزه خدمات شهری
مجموعه‌ای دیگری از خدمات و سرویس‌هایی که بر روی درگاه‌های خدمات الکترونیکی شهرداری قم ارایه می‌شود، به امور خدمات شهری مربوط هستند که عمدتا به حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری و سازمان زیرمجموعه آن، مانند سازمان آرامستان‌ها، سازمان مدیریت پسماند و… مرتبط می‌باشند.
هم اکنون سرویس‌های زیر در این حوزه به صورت آزمایشی در شرف راه اندازی اند:
برای آشنایی با هرکدام از خدمات زیر، روی تصویر مربوط به آن خدمت کلیک نمایید.
سرویس خدمات شهری
سرویس خدمات شهری
سرویس‌ها و خدمات حوزه حمل و نقل و ترافیک
خدمات حوزه حمل و نقل و ترافیک، از جمله خدماتی است که به عنوان گروهی دیگر از خدمات و سرویس‌های الکترونیک برروی سامانه قمیار ارائه شده است، خدمات سازمان‌های همچون تاکسیرانی، اتوبوسرانی و پایانه‏‌های مسافربری در این دسته قرار گرفته و به شهروندان خدمت رسانی می کنند.
هم اکنون سرویس‌های زیر در این حوزه به صورت آزمایشی در شرف راه اندازی اند:
برای آشنایی با هرکدام از خدمات زیر، روی تصویر مربوط به آن خدمت کلیک نمایید
سروریس‌های قمیار
سرویس‌ها و خدمات عمومی به شهروندان
شهرداری قم علاوه بر ارائه خدمات فوق خدمات و سرویس‌های الکترونیک عمومی را برروی سامانه قمیار در درسترس شهروندان قرار داده است، این خدمات علاوه بر سامانه‌های عمومی شهرداری شامل خدمات سایر ارگان‌ها نیز می باشد.
با کلیک بر روی هر تصویر می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سیمای شهرداری
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
سرویس های قمیار
برای استفاده از سرویس‌های الکترونیکی چه مقدماتی نیاز است؟
برای استفاده از خدمات الکترونیکی شهرداری قم، می‌بایست ابتدا در فضای مجازی شهرداری قم عضو شوید. و نام کاربری و گذرواژه (کلمه عبور) مربوط به خود را دریافت نمایید، سپس وارد درگاه خدمات الکترونیکی مربوط به آن سرویس شوید و درخواست خود را ثبت و پیگیری نمایید.
اگر هم اکنون یکی از اعضاء فضای مجازی شهرداری قم هستید کافی از از طریق کلیک نمودن روی تصویر هر یک از خدمات فوق، به صفحه اختصاصی آن خدمت بروید و تمامی راهنمایی‌های مورد نیاز در خصوص آن خدمت را ملاحضه بفرمایید، و یا اینکه با استفاده از لینک‌های موجود در این صفحه، وارد هر یک از درگاه‌های ارایه خدمات الکترونیکی شهرداری قم شده و درخواست‌های خود را با استفاده از ابزارهایی که در آن درگاه در اختیارتان قرارگرفته است، ثبت نمایید.
اگر عضو فضای مجازی شهرداری قم نشده‌اید کافی است، با استفاده از دکمه‌ای که اینجا قرارگرفته است و یا از طریق صفحه ورودی هر یک از درگاه‌های خدمات الکترونیکی، و انتخاب گزینه «ثبت نام» و طی مراحل مشخص شده، به سادگی عضو فضای مجازی شهرداری قم بشوید

راهنمای کاربر

همچنین در هنگام استفاده از هر یک از خدمات و سرویس‌های الکترونیکی، راهنمایی‌های لازم برای چگونگی استفاده از آن به شهروندان گرامی، ارایه شده است

درگاه‌های ارایه خدمات الکترونیکی چه هستند و چگونه وارد آنها شویم؟
همانطور که گفته شد، برای استفاده از خدمات الکترونیکی که در این صفحه به معرفی آنها پرداختیم، باید وارد درگاه‌های خدمات الکترونیکی بشوید، که اصلی ترین آنها «سامانه میز خدمت الکترونیکی» می‌باشد و بیشتر خدمات الکترونیکی شهرداری قم در این سامانه به شهروندان گرامی ارایه می‌گردند.
البته سرویس‌ها و خدمات خاصی نیز وجود دارند که بر روی سایر درگاه‌های خدمات الکترونیکی شهرداری قم (مانند «شبکه الکترونیکی خدمات هوشمند-شاخه») ارایه می‌گردند.
برای آشنایی با درگاه‌های خدمات الکترونیکی شهرداری قم، دریافت اپلیکیشن موبایل و یا ورود به سامانه تحت وب آنها، از دکمه‌های زیر استفاده نمایید.