21.7 C
شهر مقدس قم
۲۶ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت

چگونه کدنوسازی ملک خود را دریافت کنیم؟

شهروند گرامی سلام

به صفحه راهنمایی دریافت کدنوسازی خوش آمدید

کدنوسازی چیست؟
شهرداری ها، نظارت و کنترل بر امور ساخت و ساز بنا و ساختمان ها را بر عهده دارند. بر همین اساس هر شهروندی که قصد داشته باشد اقدام به احداث، تغییر، توسعه، و تعمیر بنا و یا هر عملیاتی دیگری مربوط به ساختمان و املاک کند، می بایست ابتدا اقدام به اخذ مجوزات لازم از شهرداری نمایدqomyar-webبرای مشخص شدن هر ملک یا زمین یا ساختمان در پرونده های شهرداری، نیاز به یک کد شناسایی منحصر بفرد می باشد که در مکاتبات، درخواست ها، سوابق و پرونده ها، از این کد شناسایی استفاده شود.
از سال ها پیش شهرداری ها اقدام به ایجاد یک کد اختصاصی ویژه به نام کدنوسازی، برای شناسایی املاک کرده و تمامی املاک شهر را براساس این کد، شماره گذاری و مشخص نموده اند.

کد نوسازی چه کاربرد‌هایی دارد؟
کدنوسازی کلیک شناسایی ملک شماست، هر درخواستی که در رابطه با ملک، ساختمان یا زمین خود به شهرداری ارایه می دهید می بایست براساس کدنوسازی باشد.
در هنگام مراجعه حضوری به شهرداری، یا ثبت و پیگیری درخواست های الکترونیکی، شما می باید کدنوسازی ملک تان را ارایه نمایید.

چگونه کدنوسازی ملک خود را دریافت کنیم؟
اگر کدنوسازی ملک خود را نمی دانید، به روش های زیر می توانید از آن مطلع شوید :

روش اول : مراجعه حضوری
شما می توانید برای دریافت کدنوسازی، با در دست داشتن مدارک مالکیت مربوط به ملک، و مدارک شناسایی مربوط به خودتان، به شهرداری منطقه مرتبط با ملک تان مراجعه نمایید. همکاران ما اطلاعات شما را بررسی کرده و کدنوسازی مربوط به ملک تان را به شما ارایه خواهند نمود.
اگر نمی دانید به کدام منطقه شهرداری باید مراجعه کنید، از دکمه زیر استفاده نمایید.

روش دوم : استفاده از سرویس الکترونیکی
بزودی در سامانه میزخدمت الکترونیکی شهرداری، سرویس دریافت الکترونیکی کدنوسازی ارایه خواهد شد. با راه اندازی این سرویس شما قادر خواهید بود بدون مراجعه حضوری کدنوسازی مربوط به ملک خود را دریافت نمایید
روش سوم : مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت
با هماهنگی انجام شده با دفاتر پیشخوان دولت در آینده نزدیک امکان دریافت کدنوسازی به همراه سایر سرویس های الکترونیکی شهرداری قم از طریق دفاتر پیشخوان دولت میسر خواهد شدبا فعال شدن این امکان، شهروندانی که تمایل داشته باشند، می توانند به جای مراجعه به شهرداری، به نزدیک ترین دفتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند

از اینکه با شهرداری قم همراهید، سپاسگزاریم