34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

بازآفرینی بافت‌های فرسوده رویکرد اصلی شهرداری قم در هسته مرکزی شهر است

شهردار قم با انتقاد از موازی کاری‌های صورت گرفته در زمینه بازآفرینی و ساماندهی نارسایی‌های شهری گفت: بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری سیاست و هدف عمده شهرداری قم در هسته مرکزی شهر است.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در هفتاد و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که دوشنبه شب در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: بازآفرینی شهری از اولویت‌های مهم شهرداری قم در هسته مرکزی شهر است.
وی با اشاره به لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۹۶ سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر عنوان کرد: برای شکل‌گیری این سازمان و جدایی آن از سازمان توسعه عمران قدم‌های مثبتی در سال‌های گذشته برداشته‌شده است.
شهردار قم لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۹۶ سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر را مورد توجه قرار داد و  گفت: ساماندهی بافت‌های فرسوده بر عهده شهرداری است، بافت‌های تاریخی شهری متولی خاص داشته و شهرداری نمی‌تواند در آن‌ها وردی پیدا کند.
سقائیان نژاد با انتقاد از موازی کاری‌های صورت گرفته در زمینه بازآفرینی و ساماندهی نارسایی‌های شهری ابراز کرد: ادغام شدن فعالیت‌ها و رسالت‌های شهرداری قم با سازمان‌های دیگر در سال‌های گذشته نتیجه مثبتی نداشته و اصولاً کارها به‌درستی پیش نرفته و خروجی‌های مورد نظر از آن‌ها حاصل نشده است.
وی با تأکید بر لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۹۶ سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر تصریح کرد: بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری سیاست و هدف عمده شهرداری قم در هسته مرکزی شهر بوده که سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر مجری اجرای آن است.
شهردار قم با اشاره به بر مهم‌ترین عرصه‌های فعالیت سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر تأکید کرد: این سازمان قرار بوده برای ایجاد رغبت در ۱۱ محور تاریخی و ۸ محور فرسوده فعالیت‌های مثبتی جهت برای بازآفرینی شهری قرار دهد، به دلیل مشکلات مالی شهرداری هنوز به‌صورت جدی وارد این کار نشده است.