35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

اختیار اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری شهرک پردیسان به شهرداری قم واگذار می‌شود

رئیس شورای شهر قم گفت: برای تعیین تکلیف، واگذاری و تفویض اختیار اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری به شهرداری قم تعاملات مقدماتی با مسئولان استان و وزارت خانه انجام‌گرفته و امید می‌رود به‌زودی اختیارکامل آنها به شهرداری واگذار شود.

عبدالله جلالی شامگاه امشب در هفتاد و سومین جلسه رسمی و علنی شورای شهر که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: باید تکلیف اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری و تفویض اختیار آن به شهرداری قم در زمان مشخصی تعیین تکلیف شود.
وی با اشاره به نزدیکی به پایان سال کاری شهرداری قم در سال ۹۷  افزود: پرداختن به اصلاحیه و متمم بودجه سال ۹۷ موضوع مهمی بوده که شهرداری باید به‌صورت جد در آن ورود پیداکرده و وضعیت کامل آن را مشخص و تعیین تکلیف کند.
رئیس شورای شهر قم با اشاره به اهمیت بودجه سال ۹۸ شهرداری با توجه به شرایط حاکم در کشور گفت: بودجه سال ۹۸ باید با در نظر گرفته شدن تمام شرایط حاکم به‌صورت جدی در دستور کار شهرداری قرار بگیرد تا این مسئله در زمان‌بندی مشخص به شورا واصل و درنهایت به تصویب نهایی اعضای شورای شهر قم برسد.
جلالی با اشاره به مسئله مازاد بر درآمد سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر در مورد لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۹۶ سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر گفت: باید سیستم مالیات بر درآمد این سازمان به‌درستی سنجیده شده و ابهاماتی در زمینه مازاد بر درآمد بر آن حمل نشود.
وی ادامه داد: برای تعیین تکلیف، واگذاری و تفویض اختیار اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری به شهرداری قم تعاملات مقدماتی با مسئولان استان و مسئولان وزارت خانه انجام‌گرفته و امید می‌رود به‌زودی ماهیت کامل آن مشخص و نهایی شود.