35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
قائم مقام شهردار

نیازمند اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای پروژه‌های اطراف حرم هستیم

قائم‌مقام شهردار قم گفت: سیاست شهرداری بر این بوده که در پروژه‌های اطراف حرم که بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد ورود نکنیم.

ابراهیم معتمدی دوشنبه شب در هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر اظهار کرد: کار در بافت‌های پرتراکم شهری کار ساده‌ای نیست و این سازمان در این زمینه گام‌های بلندی برداشته است.
وی با بیان اینکه در شهر قم و در محدوده بافت فرسوده پروژه‌ای اجرا نشده بود، گفت: در گذشته نظم مناسبی در زمینه فعالیت‌های سازمان بهسازی وجود نداشته و در حوزه‌های مختلف درگیر مسائل و مشکلات بودند.
قائم‌مقام شهردار قم بیان کرد: زمانی که مجدد سازمان بهسازی فعال شد قرار بر این بود که اتفاقاتی را در بافت‌های شهر رقم بزند تا مردم برای نوسازی بافت‌های فرسوده رغبت پیدا کنند و خوشبختانه محورها شامل ۱۱ محور تاریخی و هشت محور بافت فرسوده مشخص شده و پروژه‌هایی نیز در آنها در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه سیاست شهرداری بر این بوده که در پروژه‌های اطراف حرم که بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد ورود نکنیم، گفت: صورتجلسه‌هایی انجام شده که ۴۸ هکتاری به عنوان پشتوانه پروژه‌های اطراف حرم در اختیار قرار گیرد تا بتوانیم گشایشی در این زمینه داشته باشیم.