۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

ضرورت اجرای سیاست‌گذاری واحد در حوزه حمل‌ونقل مسافر در قم/بخشی از کمبود سرویس مدارس در قم با مشارکت والدین قابل‌حل است

فرماندار قم گفت: هم‌اکنون 6 هزار سرویس مدرسه در قم نیاز است و درصورتی‌که ساعت شروع مدارس هفت صبح باشد، بسیاری از والدین می‌توانند بار جابه‌جایی دانش آموزان به مدارس را به دوش کشیده و حدود 50 درصد از نیاز را برطرف کنند.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در جلسه شورای سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم که با حضور دکتر سقائیان نژاد شهردار قم برگزار شد، بابیان اینکه جابه‌جایی دانش آموزان طبق قانون بر عهده تاکسیرانی است، اظهار داشت: در حال حاضر توان و ظرفیت سازمان تاکسیرانی قم کمتر از تعداد بالای دانش آموزان است.

فرماندار قم اضافه کرد: باید متناسب با نیاز و توقعی که در سازمان تاکسیرانی در خصوص سرویس مدارس ایجاد می‌شود، ظرفیت‌های لازم نیز ایجاد شود.

وی بابیان اینکه باید سیاست‌گذاری واحدی در حوزه حمل‌ونقل ایجاد شود، ابراز کرد: اگر سیاست‌گذاری واحد در این حوزه عملیاتی شود، احتمال سوءاستفاده برخی شرکت‌های خصوصی و آنلاین کاهش می‌یابد.

ذاکریان تصریح کرد: شرکت‌های اینترنتی به رانندگانی که در زمینه سرویس مدارس همکاری لازم را ندارد، خدمات سفر ارائه ندهند.

فرماندار قم با اشاره به کمبود سرویس مدارس، تصریح کرد: هم‌اکنون ۶ هزار سرویس مدرسه در قم نیاز است و درصورتی‌که ساعت شروع مدارس هفت صبح باشد، بسیاری از والدین می‌توانند بار جابه‌جایی دانش آموزان به مدارس را به دوش کشیده و حدود ۵۰ درصد از نیاز را برطرف کنند.

انتهای پیام/****ش