۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

اعزام ۱۵۸ دستگاه اتوبوس از قم به مرز مهران / نصب ۴۰۰ متر بنر راهنمای مسیر در شهر

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اعزام 158 دستگاه اتوبوس از قم به مرز مهران گفت: در شهر قم نیز شهرداری با تمام توان خود در خدمت زائرین است.

سید محسن میرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: با توجه به‌واقع شدن شهر قم در چهارراه مواصلاتی کشور زیرساخت‌های مناسب برای پذیرایی از زائران و مسافران آماده‌شده است.

وی از تشکیل ۱۷ کمیته در استانداری قم خبر داد و افزود: خدمات‌رسانی و شرح وظایف تمام دستگاه‌ها در این کمیته‌ها مشخص‌شده و شهرداری نیز ۱۰ کمیته خدمات‌رسانی و هشت ستاد با مدیریت مدیران مناطق مختلف تشکیل‌ داده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: شهرداری قم علاوه بر شهر قم در مرز مهران و شهر کربلا نیز خدماتی را به زائران ارائه داده که با توجه به توان شهرداری برنامه‌ریزی‌شده است.

وی یکی از اولویت‌های شهرداری قم را ایمنی دانست و بیان کرد: سازمان آتش‌نشانی زیرمجموعه کمیته ایمنی در ورودی‌های شهر، حرم مطهر، محل اسکان مسافران و زائران در بوستان‌ها و مسجد مقدس جمکران مستقرشده است. از طرفی برای ایمنی بیشتر اسکان کامل به مسجد مقدس جمکران منتقل‌شده است و به‌صورت مستمر از محل‌های اسکان بازدید انجام می‌شود و تا امروز هیچ مشکلی وجود ندارد.

میرهادی ادامه داد: تیم‌های آتش‌نشانی به‌صورت ۲۴ ساعت در محل‌های مشخص‌شده و تا پایان اربعین مستقر هستند، همچنین سیاه‌پوشی شهر نیز به‌صورت ویژه در مناطق و سازمان زیباسازی برنامه‌ریزی‌شده و در دستور کار قرارگرفته است و تا اربعین شهر آماده خواهد بود.

وی ارائه خدمات مطلوب در حوزه حمل‌ونقل را نیز مطرح کرد و گفت: بیش از ۶ هزار پارکینگ‌ در شهر آماده بود و با توجه به تغییراتی که در اسکان مسافران ایجادشده، حمل‌ونقل عمومی به‌صورت ۲۴ ساعته از مسجد مقدس جمکران به حرم مطهر فعال بوده و تا روز بعد اربعین نیز خدمات ارائه می‌شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: ۱۵۸ دستگاه خودرو اتوبوس شخصی نیز به مرز مهران اعزام‌شده تا در انتقال مسافران به سیستم حمل‌ونقل کشور کمک کنند.

وی  از پاسخگویی ۲۴ ساعته سامانه ۱۳۷ نیز خبر داد و تأکید کرد: در صورت مشاهده هر مشکلی مسافران و شهروندان می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و موارد موردنیاز به پیگیری را اطلاع دهند و شهرداری نیز در کمترین زمان پیگیری کرده و مشکل را رفع خواهد کرد.

میرهادی تعداد سرویس بهداشتی در سطح شهر را ۱۳۴۲ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر و بوستان‌ها اعلام کرد و گفت: برای همه این سرویس‌های بهداشتی نیروی نگه‌دارنده مشخص‌شده و به‌صورت ۲۴ ساعته باز هستند اما در صورت بسته بودن شهروندان و زائران می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند.

وی از فعال بوده پنج بوستان برای اسکان مسافران نیز خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ بوستان‌های غدیر، فدک، امام رضا(ع)،‌ نیاز و نیایش و بوستان مهدی(عج) آماده اسکان مسافران بوده و از ۱۷ شهریور تا امروز حدود ۷ هزار تخت چادر مسافری در این بوستان‌ها اسکان داشته و خدمات دریافت کرده‌اند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: در حدود ۴۰۰ مترمربع بنر راهنمای مسیر به حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران به سه زبان عربی، انگلیسی و اردو نصب‌شده تا به زائران در مسیریابی کمک شود.

وی در پایان خدمات اسکان در مسجد مقدس جمکران را موردتوجه قرارداد و تأکید کرد: اسکان در مسجد مقدس جمکران و به کمک ستاد مردمی اربعین انجام می‌شود و خدماتی مانند پذیرایی ناهار، شام و صبحانه و اسکان ارائه می‌شود. همچنین شهرداری آماده‌سازی بیش از ۷ هزار متر فضای اطراف شبستان امام حسن عسکری (ع) را به اتمام رسانده است.

میرهادی در پایان تأکید کرد: تمام خدمات شهرداری تا پایان ماه صفر به مسافران و زائران ارائه می‌شود. امیدواریم برای حل مشکلات همه دستگاه‌ها به کمک شهرداری آمده تا بتوانیم هرسال خدمات بیشتر و باکیفیت بهتری ارائه شود.ن/****