۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

دیدار اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز با شهردار قم/تأکید شهردار بر تعامل با آموزش‌وپرورش

اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قم با دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش شهرنیوز، اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قم به همراه مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل توسعه و نوسازی مدارس استان قم با دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار شهردار قم با اشاره به تعاملات گذشته بین شهرداری و آموزش‌وپرورش، از بررسی زمینه‌های تسهیل در صدور پروانه‌های بهره‌برداری، اعمال معافیت عوارض حفاری مدارس خیرساز و لزوم پرداخت سهم ۵۰ درصدی راه و شهرسازی در توسعه مراکز آموزشی در شهر به‌عنوان بسترهای آماده بهبود سرانه‌های آموزشی یادکرد.

دکتر سقائیان‌نژاد بابیان اینکه اگر سهم ۵۰ درصد راه و شهرسازی در احداث مدارس و واگذاری زمین پرداخت شود می‌توان امید داشت که مشکل کمبود مدرسه در قم به‌صورت ریشه‌ای حل می‌شود، ادامه داد: اگر راه و شهرسازی سهم ۵۰ درصدی خود را پرداخت کند، شهرداری قم آمادگی دارد زمینه احداث مدرسه در نقاط و محلات هدف را در قالب‌های مختلف عملیاتی کند.

اعضای مجمع خیرین ساز قم در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات پررنگ شهرداری در توسعه سرانه‌های فضای سبز، بهبود حوزه حمل‌ونقل و فعالیت عمرانی جاری، گزارشی از پروژه‌های جاری مجمع خیرین مدرسه‌ساز ارائه کردند.

انتهای پیام/****ش