33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

تجلیل از ائمه جماعات و مسئولان هیئات مذهبی منطقه ۵ قم/آمادگی برای همکاری و کمک به محافل عزاداری

مدیر منطقه پنج شهرداری قم گفت: ویژگی مهم برنامه‌های مذهبی و هیئات مذهبی، مردمی بودن است و تمام هزینه و بسترهای آن توسط مردم تأمین می‌شود و شهرداری منطقه وظیفه خود می‌داند که قدردان این محافل باشد.

به گزارش شهرنیوز، زین‌العابدین قراچورلوی در حاشیه جلسه با شماری از ائمه جماعات، پیر غلامان و مسئولان هیئات مذهبی منطقه پنج شهرداری قم، اظهار داشت: قدردانی و تجلیل از مسئولان محافل عزاداری و تعظیم شعائر دینی در سطح منطقه، مهم‌ترین هدف از برگزاری این جلسه و دیدار بود.

وی آزادی، مقابله با ظلم و حق‌طلبی را از آرمان‌های قیام عاشورا یادکرد و افزود: اقامه عزا همراه با شور و شعور حسینی می‌تواند عموم مردم به‌ویژه نسل جوان را با آرمان‌ها و ارزش‌های اصیل قیام کربلا آشنا نموده و این مفاهیم را در وجود آن‌ها نهادینه کند.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به برگزاری جلسه با تعدادی از ائمه جماعات و مسئولان هیئات مذهبی منطقه، ابراز کرد: ویژگی مهم برنامه‌های مذهبی و هیئات مذهبی، مردمی بودن است و تمام هزینه و بسترهای آن توسط مردم تأمین می‌شود و شهرداری منطقه وظیفه خود می‌داند که قدردان این محافل باشد و در حد توان آماده کمک و تعامل با مساجد، تکایا و سایر اجتماعات دینی است.

قراچورلوی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری همواره خود را همراه مردم می‌داند و در کارهای فرهنگی همیشه درصحنه بوده و برای برگزاری باشکوه‌تر مجالس عزا هر قدمی که بتواند؛ برمی‌دارد.

انتهای پیام/***ش