۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

طرح علمداران خدمت/تسهیل عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در جوار امامزاده سید معصوم(ع) با همکاری منطقه ۶ قم

همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی ستاد خدمت‌رسانی منطقه 6 شهری قم در جوار امامزاده سید معصوم(ع) برپاشده است.

به گزارش شهرنیوز، امامزاده سید معصوم(ع) در انتهای بلوار توحید، یکی از پرترددترین نقاط شهر قم در روزهای تاسوعا و عاشورای است و بسیاری از دسته‌جات و هیئات عزاداری بخشی از آیین سوگواری و عزاداری خود را در جوار این امامزاده جلیل‌القدر برگزار می‌کنند که به همین منظور باهدف خدمات‌رسانی جامع‌تر به شهروندان، ستاد ویژه ماه محرم منطقه شش شهرداری قم در جوار این امامزاده برپاشده است.

در قالب ستاد منطقه شش شهرداری قم در امامزاده سید معصوم(س)، علاوه بر نظافت، پاک‌سازی، جمع‌آوری پسماندهای شهری و شستشوی معابر، اقدامات و بسترسازی‌های لازم جهت اقامه نماز باشکوه ظهر عاشورا انجام خواهد گرفت.

همکاری و تعامل با دسته‌جات و هیئات مذهبی برای رفع برخی نیازهای اولیه برپایی مجالس و محافل عزاداری از کار ویژه‌های این ستاد است.

فضاسازی محیطی و نصب بنرهای محتوایی نیز از ابتدای ورود به ماه محرم در سطح منطقه اجرایی شده است و با همکاری شهرداری این منطقه، المان مشک در جوار امامزاده سید معصوم(س) نصب‌شده است.

همچنین ۷۰ نیرو خدمات شهری نیز به‌صورت شبانه‌روزی در سه شیفت کاری آماده خدمات‌رسانی به عزاداران و دسته‌های عزاداری از ظهر امروز تا صبح روز سه‌شنبه هفته جاری در سطح منطقه خواهند بود.

گفتنی است ستاد منطقه دو شهرداری قم در محل امامزاده سید معصوم(ع) در انتهای خیابان توحید از ظهر امروز آماده خدمات‌رسانی به سوگواران حسینی و دسته‌جات عزاداری است و محدوده خدمات‌رسانی این منطقه شامل بلوار توحید، حدفاصل میدان نبوت الی بلوار حمزه سیدالشهدا و خیابان فاطمه الزهرا(س) و خیابان امامزاده ابراهیم(ع) مقابل امامزاده است.

انتهای پیام/****ش