33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم بازنگری نرخ پارکینگ شرقی حرم مطهر

اعضای شورای اسلامی شهر قم خواستار بازنگری نرخ پارکینگ شرقی حرم مطهر شدند.

به گزارش شهرنیوز،‌ چهل و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، معاونان و مدیران شهرداری در سالن جلسات شورای اسلامی شهر قم برگزار شد.

یکی از موضوعات مهم این جلسه بررسی و بازنگری در نرخ‌های پارکینگ‌های عمومی سطح شهر بود.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قم در این زمینه اظهار داشت: نرخ پارکینگ شرقی نارضایتی‌های زیادی را ایجاد کرده است، زیرا طلاب و کارمندان در هسته مرکزی شهر مجبور به پرداخت روزانه مبلغ قابل‌توجه‌ای هستند.

محسن محرری خواستار کاهش نرخ پارکینگ شرقی حرم مطهر شد و افزود: در این پارکینگ خدماتی به‌جز محافظت ارائه نمی‌شود و باید نرخ آن کاهش پیدا کند.

سپس دکتر حسین اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: شهر قم با سایر کلان‌شهرها متفاوت بوده و باید مسئله زیارتی بودن هسته مرکزی شهر را در تعیین نرخ پارکینگ در نظر بگیریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی استقامت عضو شورای اسلامی شهر قم نیز در این زمینه خاطرنشان کرد: نرخ پارکینگ با توجه به در نظر گرفتن شرایط مردم و اعتراضات و مطالبات مردمی زیاد بوده و موضوع مجاورین حرم جدی است و در مورد مسافران نیز درخواست خدمات بیشتری از شهرداری در پارکینگ‌ها دارند.

ضرورت آموزش متصدیان پارکینگ‌ها

مصطفی ملایی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز در ادامه جلسه خواستار آموزش افراد مشغول به کار در پارکینگ‌ها شد و تأکید کرد: باید در مورد افزایش حق‌الزحمه این افراد نیز کاری انجام دهیم.

نرجس نیازمند عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم و رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای قم نیز یادآور شد: بیشترین مراکز فرهنگی مهم شهر در هسته مرکزی بوده و باوجود تردد طلاب و مدارس علمیه، لزوم بازنگری نرخ پارکینگ احساس می‌شود.

در پایان نیز سید مجتبی سبحانی ثابت رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: باید نرخ پارکینگ بر اساس هدف‌گذاری مشخص تعیین شود و این نرخ فعلی باهدف جذب توریسم و زائر و همچنین بازار منافات داشته و باید برای آن فکری شود.

انتهای پیام/****ن