32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

فضاسازی شهری قم با حال و هوای حسینی/از نصب بیرق‌های عزا تا پیام‌های عاشورایی در المان‌های نوری

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم از برنامه‌ریزی گسترده برای فضاسازی شهر قم همزمان با ایام عزاداری ماه‌های محرم و صفر خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان زیباسازی شهرداری قم، پیام جوادیان در خصوص آماده‌سازی فضای شهر قم برای ایام محرم و عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان اظهار داشت: شهرداری قم همواره در مناسبت‌های مختلف، شهر را متناسب با ایام مناسبتی فضاسازی کرده است.

به گفته وی، در همین راستا سازمان زیباسازی جهت هر چه آماده‌تر شدن شهر برای عزاداری سیدالشهدا، المان‌های بیرق در حدفاصل میدان آستانه تا مسجد امام حسن عسگری (ع) در مسیر دسته‌جات عزاداری به تعداد ۲۵ عدد در نظر گرفته است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: تمامی نورپردازی‌های شهر در ایام محرم و صفر به‌ویژه در بلوار پیامبر اعظم(ع) به رنگ عزا و تمامی المان‌های نوری (ستاره‌های ۳۲ پر) با پیام‌های عاشورایی مزین خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی المان‌های شهری که به‌صورت مناسبتی برای ایام محرم و صفر در نظر  گرفته‌شده است به‌روزرسانی شده و آماده نصب در سطح شهر است، گفت: جهت فضای سازی هر بیشتر شهر جهت عزاداری ایام حزن اهل‌بیت(ع) و تداعی فضای بین‌الحرمین، المان‌های نخل با متریال فایبرگلاس به‌روزرسانی آماده نصب در میدان آستانه و همچنین ۱۱ المان زنجیر آماده نصب در مناطق هشت‌گانه است.

انتهای پیام/****