۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

خانه موزه شهیدان یک اقدام ماندگار فرهنگی توسط شهرداری قم است/ قدردانی از هوشمندسازی تابلوهای شهدای معابر و نصب سردیس شهدا

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم تجهیز و بهره‌برداری از خانه موزه شهیدان را از فعالیت‌های ماندگار فرهنگی شهرداری قم دانست و گفت: این قبیل اقدامات، بستر آماده‌ای برای انتقال ارزش‌های دینی و شهدا به نسل جوان را فراهم می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام علی لقمان پور در حاشیه آیین سیاه‌پوشانی و رونمایی از سردیس ۱۱ شهید، اظهار داشت: اقدامات شهرداری قم در ساخت و نصب سردیس شهدا یک کار نمونه و بسیار خوب در عرصه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم با قدردانی از اقدام شهرداری قم در هوشمند سازی تابلو شهدای معابر شهری ادامه داد: در قالب این طرح شهرداری قم، تمام اطاعات شهیدان در ” کیو آر کد” تابلوها درج کرده و امکان به‌روزرسانی مستمر آن‌ها وجود دارد.

وی تجهیز و بهره‌برداری از خانه موزه شهیدان را از فعالیت‌های ماندگار فرهنگی شهرداری قم دانست و گفت: این قبیل اقدامات، بستر آماده‌ای برای انتقال ارزش‌های دینی و شهدا به نسل جوان را فراهم می‌کند.

لقمان پور با اشاره به مدفون بودن شهدایی از ۱۳ کشور در گلزارهای شهدای استان، ادامه داد: همزمان با ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان یادواره‌های شهدا نیز مانند گذشته دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/****ش