35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

ارائه خدمات هیئت‌های مذهبی با نمایشگاه “عطر تربت” قم/آمادگی سازمان فرهنگی شهرداری قم برای همکاری با هیئات مذهبی

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم بابیان اینکه در قالب نمایشگاه "عطر تربت"، خدمات قابل‌ارائه به هیئات مذهبی و تسهیلات و ظرفیت‌های دولتی برای برپایی محافل عزاداری در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، گفت: این نمایشگاه هم‌اکنون در بوستان نجمه در حال برگزاری است.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد در حاشیه آغاز طرح ” علمداران خدمت و آیین سیاه‌پوشانی شهر” اظهار داشت: نخستین اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم همزمان با آغاز ماه محرم، با برپایی نمایشگاه ” عطر تربت” کلید خورده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم بابیان اینکه برپایی نمایشگاه عطر تربت به خاطر شیوع بیماری کرونا به مدت دو سال متوقف‌شده بود، ادامه داد: این نمایشگاه امسال با همکاری شورای هیئات مذهبی مجدداً فعالیت خود را از سر گرفته است.

وی بابیان اینکه در قالب این نمایشگاه خدمات قابل‌ارائه به هیئات مذهبی و تسهیلات و ظرفیت‌های دولتی برای برپایی محافل عزاداری در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، گفت: این نمایشگاه هم‌اکنون در بوستان نجمه در حال برگزاری است.

طباطبایی نژاد سیاه‌پوشانی شهر را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های خوبی برای فضاسازی‌های محیطی و آماده‌سازی شهر برای ورود به ماه محرم صورت گرفته است.

وی با اشاره به درخواست‌های هیئت‌های مذهبی برای برگزاری باشکوه‌تر مراسمات، اذعان کرد: بررسی و پیگیری این درخواست‌ها در حال انجام است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم فضاسازی‌های محیطی در مراکز فرهنگی شهر را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: با توجه به وضعیت بیماری کرونا، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم آماده بسترسازی این فضاها برای برگزاری محافل عزاداری است.

انتهای پیام/****ش