32.8 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

ثبت درخواست برپایی مواکب در سامانه” قمیار”/ هماهنگی برای تهیه ظروف یک‌بارمصرف هیئات مذهبی باقیمت مناسب

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم گفت: با اشاره به آماده‌سازی بستر لازم جهت درخواست و ثبت برپایی موکب و ایستگاه صلواتی در نرم‌افزار "قمیار"، گفت: برای تهیه ظروف یک‌بارمصرف باقیمت مناسب نیز هماهنگی‌های لازم با یکی از شرکت‌های تولیدکننده و معرفی هیئت مذهبی به آن‌ها انجام‌یافته است.

به گزارش شهرنیوز، سید مجتبی سبحانی ثابت در حاشیه آغاز طرح علمداران خدمت همزمان با فرارسیدن ماه محرم توسط شهرداری قم، اظهار داشت: شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری قم از سه ماه پیش برای استقبال و ورود به ماه محرم برنامه‌ریزی داشته است.

به گفته وی، برای برگزاری باشکوه آیین‌های دینی و خدمات‌رسانی بهتر به مردم و زائران، جلسات متعددی با مدیران شهری و مناطق مختلف برگزارشده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: طی هماهنگی‌های انجام‌شده روند مطلوبی درزمینه تبلیغات شهری و فضاسازی‌های محیطی، آماده‌سازی فضای شهر برای عزاداری و ارتقای ایمنی محافل عزاداری و مواکب انجام‌گرفته است.

وی با اشاره به آماده‌سازی بستر لازم جهت درخواست و ثبت برپایی موکب و ایستگاه صلواتی در نرم‌افزار “قمیار”، گفت: همچنین برای تهیه ظروف یک‌بارمصرف باقیمت مناسب نیز هماهنگی‌های لازم با یکی از شرکت‌های تولیدکننده و معرفی هیئات مذهبی به آن‌ها انجام‌یافته است.

سبحانی ثابت خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت شهری قم همچنین آماده برگزاری محافل عزاداری در بوستان‌ها و سایر فضاهای روباز است.

وی نظافت شهری را از وظایف مهم شهرداری قم در برپایی محافل عزاداری دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری قم با تمام توان پای‌کار برگزاری باشکوه تعظیم شعائر دینی است.

انتهای پیام/****ش