31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

آمادگی همه‌جانبه قم برای برگزاری مراسمات ایام محرم/قدردانی از فضاسازی‌های محیطی توسط شهرداری قم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: 1000 مسجد و حسینیه، 1000 محفل خانگی، 1200 هیات فارسی‌زبان، به همراه 300 هیات غیربومی به همراه 2 هزار مبلغ آماده برگزاری و تعظیم شعائر دینی هستند.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام مرتضی شعبان‌زاده در آیین سیاه‌پوشانی شهر مقدس قم توسط شهرداری قم در مجتمع امام خمینی(ره) اظهار داشت: ۱۰۰۰ مسجد و حسینیه، ۱۰۰۰ محفل خانگی، ۱۲۰۰ هیات فارسی‌زبان، به همراه ۳۰۰ هیات غیربومی به همراه ۲ هزار مبلغ آماده برگزاری و تعظیم شعائر دینی هستند.

وی با اشاره به اهمیت تبلیغات محیطی و آماده‌سازی شهر و قدردانی از اقدامات شهرداری برای ورود به ماه محرم، یادآور شد: طبق ارزیابی‌های انجام‌شده، ۲۰ درصد از مردم به‌صورت مستقیم از تبلیغات محیطی تأثیر می‌پذیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با بیان اینکه در سطح استان قم ۱۲۰۰ نقطه تأثیرگذار وجود دارد، ادامه داد: بیلبوردهای شهری و بین‌راهی یکی از نقاط تأثیرگذار در فضاسازی‌های محیطی و تبلیغات شهری برای انتقال مفاهیم دینی است.

وی تصریح کرد: با همکاری و مشارکت شهرداری قم و برخی نهادهای دیگر، هم‌زمان با هشتم محرم امسال اطلاعات و خاطرات شهدای هیئات مذهبی ثبت و در معرض توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/****ش