29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

اجرای مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در ارتفاع در قم

رئیس گروه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم گفت: مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در ارتفاع سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با هدف کسب آمادگی و مقابله به‌موقع با حوادث احتمالی در یک برج 16 طبقه در حال احداث برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، مهدی برزویی در حاشیه اجرای مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در ارتفاع اظهار داشت: مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در ارتفاع در محل پروژه ۱۶ طبقه در حال احداث شهدای ناجا اجرا و آمادگی و اقدامات به‌موقع نیروهای سازمان آتش‌نشانی مورد پایش و بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در این مانور عملیاتی که در طبقه ۱۱ این برج ۱۶ طبقه انجام گرفت، ضمن انجام آموزش و مانور اطفا حریق محدود کارکنان کارگاه، عملیات اطفا حریق در ارتفاع از دو جبهه انجام شد، افزود: در جبهه اول عملیات انتقال آب از طریق لوله‌کشی بین طبقات انجام و در جبهه دوم نیز اطفا حریق از طریق نردبان صورت پذیرفت.
رئیس گروه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم ادامه داد: در پایان این عملیات نیز یکی از مصدومان فرضی با انجام عملیات راپل به سطح منتقل و جهت انجام تریاژ به عوامل اورژانس تحویل داده است.
گفتنی است این مانور به همت گروه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری و با همکاری سازمان آتش‌نشانی،اورژانس، نیروی انتظامی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیریت بحران استانداری ترتیب یافت.
در این مانور عملیاتی محسن اروجی مدیرکل بحران استانداری، زندیه معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی، مهدی برزویی رئیس گروه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم، سرلک مدیر بحران بنیاد مسکن و سرهنگ عیسی آبادی مدیر بحران و پدافند غیرعامل نیروی انتظامی حضور داشتند.
انتهای پیام/ش***