28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

نرخ پارکینگ در قم کمتر از بسیاری از کلان‌شهرهاست/به کارگیری تجهیزات مجهز ایمنی در پارکینگ زائر

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: نرخ پارکینگ عمومی در قم به‌رغم امکانات و تجهیزات بکار رفته در آن، کمتر از اغلب کلان‌شهرهای کشور است.

به گزارش شهرنیوز، حسین شعبان‌زاده در نشست بررسی وضعیت پارکینگ‌های شهری، وضعیت ایمنی پارکینگ زائر را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: ۱۵۰ کپسول آتش‌نشانی به همراه سایر تجهیزات موردنیاز این پارکینگ به‌صورت مستمر رصد و پایش می‌شود و از نظر تجهیزات ایمنی، مشکلی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر همه موارد آتش‌سوزی با تجهیزات نصب‌شده در محل پارکینگ اطفاء شده است، ابراز کرد: خروجی‌های اضطراری پارکینگ طبقاتی زائر نیز به‌صورت مستمر پاک‌سازی‌شده و اختلال یا مشکلی احساس نمی‌شود.
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: جداسازی مسیرهای خروج اضطراری از مسیرهای اصلی، اصلاح خط‌کشی، برطرف کردن موانع فیزیکی خروجی این پارکینگ به‌صورت مستمر در حال اصلاح است.
وی با اشاره به برخی مباحث ایمنی تونل غدیر نیز یادآور شد: اجرای خط‌کشی‌ها و اصلاح نورپردازی‌ها برای کاهش مخاطرات موجود در حال انجام است.
شعیان‌زاده با اشاره به مباحث پارکینگ شهید کاظمی تصریح کرد: پروژه شهید کاظمی در قالب یک پروژه تجاری- ترافیکی در نظر گرفته‌شده است که سهم شهرداری قم از این پارکینگ ۳۰ درصد بوده که پیش‌بینی می‌شود ۳ هزار سلول پارکینگ در نهایت در این محل احداث شود.
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم عنوان کرد: نرخ پارکینگ عمومی در قم به‌رغم امکانات و تجهیزات بکار رفته در آن، کمتر از اغلب کلان‌شهرهای کشور است.
انتهای پیام/ش***