35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

راه‌اندازی اینترنت اشیاء در شهر قم/آمادگی برای راه‌اندازی وای‌فای شهری در بوستان‌ها

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم یکی از پروژه‌های این سازمان را راه‌اندازی اینترنت اشیا در قم دانست و گفت: با اجرای این طرح به دنبال اجرای خدماتی مانند کنترل مصرف برق روشنایی در بوستان‌ها، آبیاری فضای سبز و حمل‌ونقل هستیم.

به گزارش شهرنیوز، علی مؤمن حجازی با تأکید بر لزوم حرکت به‌سوی شهری هوشمند اظهار داشت: برای داشتن شهری هوشمند نیاز به هم‌افزایی و هم کاری همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در شهر داریم.

وی وای‌فای شهری را عامل مؤثری در مسیر هوشمند سازی و پرداخت‌های الکترونیکی دانست و افزود: باید بدانیم ازلحاظ قانونی شهرداری مجاز به ارائه اینترنت وای‌فای در معابر و مکان‌های عمومی نبوده و تنها می‌تواند در بوستان‌ها، بخشی از خدمات شهرداری را ارائه دهد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم تصریح کرد: مجموعه فاوای شهرداری با برخی اپراتورهای مخابراتی مبنی بر ارائه چنین خدماتی در سطح بوستان‌ها تفاهم‌نامه فی‌مابین دارد و چنانچه ضرورت ارائه خدمات در بوستان‌ها احساس شود، اقدامات لازم انجام می‌شود.

وی به ایجاد و توسعه زیرساخت ارتباطی اینترنت اشیاء در سطح شهر اشاره کرد و گفت: اینترنت اشیاء به هر دستگاه فیزیکی اشاره داشته که قادر است با یک شناسه منحصربه‌فرد در یک شبکه بدون تعامل انسان، به تبادل اطلاعات بپردازد که یکی از پروژه‌های سازمان فاوا در سال ۱۴۰۱ است.

مؤمن حجازی هدف از اجرای زیرساخت ارتباطی اینترنت اشیاء در سطح شهر را بیان کرد و یادآور شد: با اجرای این طرح به دنبال اجرای خدماتی مانند کنترل مصرف برق روشنایی در بوستان‌ها، آبیاری فضای سبز و حمل‌ونقل هستیم که این اقدامات گام مؤثری در مسیر هوشمند سازی شهر قم خواهد بود.

پایگاه خبری شهر ۲۰

انتهای پیام/****