25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

استقبال هادی ساعی از پیشنهاد شهردار قم جهت توسعه رشته تکواندو در قم

رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به پیشنهاد شهردار قم جهت استفاده از فضای بوستان‌های شهری برای توسعه رشته تکواندو گفت: هیات ورزشی تکواندو قم در اسرع وقت نسبت به شناسایی یک بوستان مناسب و برگزاری کلاس‌های آموزش تکواندو در فضای باز اقدام کند.

به گزارش شهرنیوز، هادی ساعی در دیدار با دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، اظهار داشت: به هر اندازه که در ورزش سرمایه‌گذاری شود از هزینه درمان و آسیب‌های اجتماعی کاسته خواهد شد.

رئیس فدراسیون تکواندو ادامه داد: ظرفیت شهرداری‌ها در توسعه ورزش بیشتر از ادارات کل ورزش و جوانان بوده و شایسته است از امکانات و ظرفیت مجموعه مدیریت شهری بیشترین استفاده برای توسعه ورزش قهرمانی انجام بگیرد.

وی با بیان اینکه بسترسازی فعالیت رشته تکواندو در دو شهرستان کهک و جعفرآباد از نیازهای آتی این رشته ورزشی در قم است، ابراز کرد: توسعه ورزش بانوان در کشور مطلوب است و نباید استان قم در این زمینه از استان‌های دیگر عقب بماند.

ساعی یادآور شد: قم یکی از استان‌های پرافتخار در تکواندو است و هم‌اکنون حدود ۶ هزار نفر به‌صورت حرفه‌ای در این رشته ورزشی مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه قم یکی از فقیرترین استان‌های کشور از نظر برخورداری از سرانه‌های ورزشی است، گفت: افزایش سرانه‌های ورزشی ارتباط مستقیمی با شکوفایی استعدادهای نهفته دارد.

رئیس فدراسیون تکواندو در پایان با قدردانی از همکاری و همراهی‌های شهرداری قم در توسعه ورزش همگانی اضافه کرد: درخواست فدراسیون تکواندو از مجموعه مدیریت شهری قم بسترسازی جهت توسعه رشته ورزشی تکواندو در محلات پراستعداد شهر قم است.

انتهای پیام/****ش