30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

آغاز طرح” شهربانو” با هدف ارتقای وضعیت عفاف و حجاب

طرح" شهربانو" با هدف  پاسخگویی مسئولانه، صیانت از حریم عفت عمومی و گسترش امنیت اخلاقی، مقابله با تهدیدها و جنگ نرم دشمن، گسترش فضایل اخلاقی و فراگیر شدن عفاف و رعایت حجاب شرعی و قانونی با ابلاغ رسمی شهردار قم آغاز شد.

به گزارش شهرنیوز، همزمان با هفته عفاف و حجاب در ابلاغیه دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد در خصوص طرح ” شهربانو” به تمامی ارکان شهرداری قم آمده است:  از آنجا که عفاف و حجاب در قرآن و سنت معصومین، آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، قانون اساسی و سیاست‌های کلی فرهنگ  و آداب دینی و ملی جایگاه رفیعی دارد و همچنین با توجه به برگزاری جلسه شورای فرهنگی اجتماعی قرارگاه ۱۹ دی به میزبانی شهرداری قم و ارائه طرح جامع گسترش و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در مجموعه شهرداری قم با نام ” شهربانو” ضمن قدردانی از فعالیت‌هایی که به‌صورت مستمر در این حوزه در حال انجام است، اقدامات اجرایی و سیاست‌های راهبردی این طرح برای اجرایی شدن ابلاغ می‌گردد.

لازم به ذکر است راهبری و اجرای این طرح بر عهده اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل می‌باشد که با تشکیل کمیته‌های لازم، ایجاد هماهنگی، تدبیر و پیش‌بینی سازوکار اجرایی این طرح را در نظر خواهند داشت. همچنین نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی و حسن اجرای کار بر عهده اداره کل حوزه شهردار خواهد بود.

 به فعلیت رساندن ظرفیت‌های بالقوه برای ارتقای وضعیت عفاف و حجاب، پاسخگویی مسئولانه، صیانت از حریم عفت عمومی و گسترش امنیت اخلاقی در شهرداری، مقابله با تهدیدها و جنگ نرم دشمن، گسترش فضایل اخلاقی و فراگیر شدن عفاف و رعایت حجاب شرعی و قانونی و کاهش بدحجابی در مجموعه تحت نظر از ویژگی‌های این طرح می‌باشد.

انتهای پیام/*****