33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

برگزاری جلسه شورای سازمان فرهنگی شهرداری قم/ تأکید بر تلاش برای ارتقای فرهنگ شهروندی

در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم که با حضور دکتر سقائیان‌نژاد برگزار شد نسبت به ارتقای کمی و کیفی موضوعات مربوط به ترویج و ارتقاء فرهنگ شهروندی تأکید شد.

به گزارش شهرنیوز، جلسه شورای سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم با حضور اعضای این شورا برگزار شد و در ضمن بررسی گزارش عملکرد سازمان، اقدامات و برنامه‌های این سازمان موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

شهردار قم در بخشی از این جلسه با تأکید بر اهمیت توجه بر ارتقاء و ترویج فرهنگ شهروندی، گفت: بسیاری از امور مربوط به فرهنگ شهروندی مانند موضوعات ترافیکی، مدیریت پسماند، اخلاق همسایگی، ایمنی و آتش‌نشانی و فضای سبز متولی‌ای مشخصی جز شهرداری ندارد.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد ادامه داد: مسئولیت اولیه فرهنگ شهروندی با شهرداری است و شایسته است تا نسبت به ارتقای این حوزه توجه و برنامه‌ریزی‌های عملیاتی لازم صورت بگیرد.

وی بابیان اینکه فرهنگ شهروندی به علت حجم گسترده‌ای که دارد از موضوعات روی زمین‌مانده است، اضافه کرد: به هر میزان که در این مباحث هزینه شود درواقع سرمایه‌گذاری شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به فرآیند رفتارهای شهروندی اظهار داشت: احصای مسئله و راهکارهای رفع آن در این خصوص می‌بایست در مرحله اول انجام و بعدازآن در قالب‌های هنری و جذاب باید نسبت به ترویج و نهادینه کردن آن‌ها اقدام گردد.

مصطفی ملایی مشارکت گیری در امور فرهنگی را در پیشبرد اهداف فرهنگی ضروری دانست و یادآور شد: نتیجه و اثرگذاری اقدامات فرهنگی نیز باید در قالب آمار مشخص قابل ارزیابی داشته باشد.

انتهای پیام/****ش