33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

اجرای طرح‌های فرهنگی زنگ مدارس و شناسنامه شهروندی در قم/ استقبال قمی‌ها از ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: طرح‌هایی ازجمله ارائه آموزش شهروندی در سطح مدارس در قالب زنگ شهروندی، شبکه سفیران مجتمع‌های مسکونی به همراه شناسنامه شهروندی اقدامات مهم این سازمان در خصوص ارتقای فرهنگ شهروندی و بهبود فضای زیست شهری شهروندان بوده است.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی‌نژاد در جلسه شورای این سازمان بیان کرد: به‌رغم شرایط بودجه‌ای حاکم بر مجموعه مدیریت شهری قم، بودجه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در سال ۱۴۰۱ انبساطی دیده‌شده است.

وی بابیان اینکه فرهنگ‌سرای مجازی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد، گفت: اقدامات این سازمان بعد از کنترل نسبی بیماری کرونا رونق دوباره‌ای گرفته است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: بودجه این سازمان از حیث درآمد و هزینه کرد در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳ میلیارد تومان بود که به همین میزان نیز تحقق بودجه اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: مراحل تأسیس اولین موسسه مردم‌نهاد فرهنگ شهروندی باهدف آموزش مباحث به شهروندان در قالب برنامه‌های میدانی مختلف باهمت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم نهایی شده است.

طباطبایی‌نژاد افزود: ترویج سبک زندگی شهروندی بر اساس مبانی مفاهیم و ارزش‌های ایرانی و اسلامی در شهر مقدس قم دارای جذابیت و علاقه عموم مردم است و به همین جهت برنامه‌های ویژه‌ای از سوی سازمان برای این مفاهیم در نظر گرفته‌شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم افزود: طرح‌های ارائه آموزش شهروندی در سطح مدارس در قالب زنگ شهروندی، شبکه سفیران مجتمع‌های مسکونی به همراه شناسنامه شهروندی ازجمله اقدامات مهم این سازمان در خصوص ارتقای فرهنگ شهروندی و بهبود فضای زیست شهری بوده است.

انتهای پیام/****ش