25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

حمایت ویژه شهرداری از اقدامات زیربنایی در حوزه فرهنگ شهروندی

شهردار قم با تأکید بر حمایت شهرداری از اقدامات زیربنایی در حوزه فرهنگ شهروندی گفت: برای ارتقای فرهنگ شهروندی در قم لازم است تا برنامه‌ها و اقدامات مشترک مستمری با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌ها و نهادها ازجمله مجموعه آموزش‌وپرورش  انجام بگیرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، با تأکید بر ضرورت افزایش برنامه‌های عملیاتی در حوزه فرهنگ شهروندی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی شهرداری، ارتقای فرهنگ شهروندی است و ضرورت دارد تا در سطح شهر برنامه‌های عملیاتی و میدانی در این حوزه توسعه یابد.

شهردار قم اضافه کرد: ممکن است در حوزه فرهنگ شهروندی منشور و تئوری‌های زیادی در مقالات و اسناد وجود داشته باشد اما آن چیزی که برای مجموعه مدیریت شهری قم حائز اهمیت است اجرا و جلوه میدانی به همراه تأثیرگذاری و ارتقای مباحث مربوط به این عرصه است.

وی ادامه داد: از شورای اسلامی شهر قم انتظار می‌رود در تصویب بودجه سال آینده سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی قم اعتبارات لازم را جهت ارتقای فرهنگ شهروندی پیش‌بینی کند.

شهردار قم با تأکید بر اهمیت توجه بر ارتقاء و ترویج فرهنگ شهروندی، گفت: بسیاری از امور مربوط به فرهنگ شهروندی مانند موضوعات ترافیکی، مدیریت پسماند، اخلاق همسایگی، ایمنی و آتش‌نشانی و فضای سبز متولی‌ مشخصی جز شهرداری ندارد.

دکتر سقائیان‌نژاد ادامه داد: مسئولیت اولیه فرهنگ شهروندی با شهرداری است و شایسته است تا نسبت به ارتقای این حوزه توجه و برنامه‌ریزی‌های عملیاتی لازم صورت بگیرد.

شهردار قم یادآور شد: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی به همراه سازمان فاوا از سازمان‌هایی است که به دلیل اهمیت آن‌ها همواره تلاش شده تا بودجه آن‌ها به‌صورت صددرصدی اختصاص یابد.

وی با تأکید بر حمایت شهرداری از اقدامات زیربنایی در حوزه فرهنگ شهروندی گفت: برای ارتقای فرهنگ شهروندی در قم لازم است تا برنامه‌ها و اقدامات مشترک مستمری با سایر دستگاه‌ها و نهادهای متولی در امور فرهنگی در دستور کار طراحی و اجرا قرار گیرد.

شهردار قم توجه ویژه به ظرفیت آموزش‌وپرورش و همکاری و تعامل در سطح مدارس برای اجرای طرح‌های ارتقاء فرهنگ شهروندی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز شهرداری قم در حوزه فضای سبز مدارس، آسفالت حیاط مدارس، پسماند و حتی برخی مباحث عمرانی همکاری و تعامل زیادی با آموزش‌وپرورش دارد و زمینه این همکاری تا حدودی آماده است.

دکتر سقائیان‌نژاد بابیان اینکه فرهنگ شهروندی به علت حجم گسترده‌ای که دارد از موضوعات روی زمین‌مانده است، اضافه کرد: به هر میزان که در این مباحث هزینه شود درواقع سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به برخی کارهای روی زمین مانده در حیطه توسعه فضاهای تفریحی گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم باید در اسرع وقت نسبت به تکمیل و راه‌اندازی از پیست اسکیت بوستان غدیر اقدام کند.

انتهای پیام/****ش