29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

اجرای طرح تجهیز تاکسی‌های خطوط شهر قم به دستگاه کارت‌خوان/ نصب ۳۵ کارت‌خوان در خطوط تاکسی خیابان ۱۹ دی

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت با اعلام خبر اجرای طرح تجهیز تاکسی‌های خطوط شهر قم به دستگاه کارت‌خوان، گفت: در مرحله نخست تعداد ۳۵ دستگاه کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های خط چهارراه بازار – فرهنگیان نصب‌شده و رانندگان ملزم به اخذ کرایه طبق نرخ مصوب هستند.

علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با تأکید بر اهمیت حذف پرداخت‌های نقدی در تاکسی‌ها اظهار داشت: در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان و مسافران، طرح حذف کرایه نقدی از تاکسی‌ها با نصب کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های خطوط در شهر قم آغاز شد.

وی نخستین مسیر حذف پرداخت کرایه نقدی را خط چهارراه بازار – فرهنگیان اعلام کرد و افزود: تعداد ۳۵ دستگاه کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های این خط نصب‌شده و اطلاع‌رسانی لازم در ایستگاه‌های تجمعی و همچنین در داخل تاکسی‌ها انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم تصریح کرد: اجرای این طرح به‌عنوان نمونه اولیه در خطوط تاکسی خیابان ۱۹ دی اجرا و سپس در سایر خطوط و دیگر تاکسی‌ها اعم از گردشی و بی سیم انجام خواهد شد.

وی بر اخذ کرایه تاکسی بر اساس نرخ مصوبه شورای اسلامی شهر تأکید و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های کارت‌خوان در معرض دید مسافرین قرار داشته و رانندگان ملزم به اخذ کرایه طبق نرخ مصوب هستند.

نیک در پایان حضور بازرسان و ناظران سازمان را یادآور شد و بیان کرد: بازرسان و ناظران در خطوط حضورداشته و شهروندان می‌توانند مراتب شکایت و انتقادات خود را با سامانه ۱۳۷ و یا شماره تلفن ۳۶۶۲۸۸۰۰ اداره بازرسی و نظارت تاکسیرانی اطلاع دهند.

انتهای پیام/****ن