۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 5

اجرای دیوارنگاره بلوار شهید کبیری در منطقه ۵

مدیر منطقه 5 شهرداری قم از اجرای دیوارنگاره بلوار شهید کبیری خبر داد.

زین‌العابدین قرچورلو در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز و در حاشیه بازدید حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم از دیوارنگاره بلوار شهید کبیری اظهار داشت: این دیوارنگاره به مساحت ۳۰۰ متر با ارتفاع حدود ۵ متر قابلیت اجرای کارهای فرهنگی داشته و نمای خوبی به شهر خواهد داد.

وی با دعوت از هنرمندان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری برای اجرای طرح‌های فرهنگی بر روی این دیوار افزود: این دیوار ظرفیت اجرای طرح‌های خوبی را در حوزه شهری و فرهنگ شهروندی داشته و امیدواریم بتوانیم علاوه بر ارتقاء کیفیت سیما و منظره شهری به ارتقاء فرهنگ شهروندی نیز کمک کنیم.

مدیر منطقه ۵ شهرداری قم یکی از دغدغه‌های شهرداری را کمک به ارتقاء فرهنگ عمومی شهر دانست و تأکید کرد: انتظار داریم بعد از جداره سازی و آماده شدن فضا، سازمان فرهنگی واردشده و به کمک هنرمندان طرح مناسبی در این دیوار اجرا کند.

وی از اجرای طرح دیوارنگاره در دو فاز خبر داد و گفت: هر فاز ۱۵۰ متر مساحت و ۵ متر ارتفاع داشته و بعد از تصویب طرح در کمیته مربوطه منطقه در اسرع وقت طرح را پیگیری کرده تا علاوه بر اجرای یک اثر هنری خوب شاهد یک اتفاق خوب در حوزه فرهنگی  نیز باشیم.

قراچورلو در پایان خاطرنشان کرد: این دیوارنگاره در مسیر حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران بوده و باید طرح متناسب و درشان شهروندان و این مسیر باشد تا رضایت کامل نیز از اجرای آن حاصل شود.

انتهای پیام/**ن