27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

برگزاری نخستین جشنواره ملی شهادت قلم با مشارکت شهرداری قم

نخستین جشنواره ملی «شهادت قلم» با موضوع فیلم‌نامه‌نویسی کوتاه در حوزه دفاع مقدس و مقاومت با مشارکت شهرداری قم برگزار و طی آن از آثار برگزیده تجلیل به عمل آمد.

به گزارش شهرنیوز، نخستین جشنواره ملی «شهادت قلم» با موضوع فیلم‌نامه‌نویسی کوتاه در حوزه دفاع مقدس و مقاومت با معرفی ۶ اثر برگزیده و همچنین رونمایی از کتاب جشنواره شامل ۴۸ اثر منتخب هیأت داوران توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در قم به کار خود پایان داد.

معاون امور استان‌ها و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از این جشنواره گفت: یکی از مهم‌ترین کارها در حوزه سینما، تقویت و حمایت از فیلم‌نامه‌نویسی در حوزه‌های ارزشی و انقلابی است.

سید محمد هاشمی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی و اساسی ما در حوزه سینما، عدم برخورداری از فیلم‌نامه‌های غنی، تأثیرگذار و ارزشی بوده که می‌تواند راه فتح معنوی سینما باشد، ادامه داد: مسیر برگزاری جشنواره‌هایی مانند شهادت قلم باید در ابعاد مختلف ادامه داشته باشد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ارائه آموزش‌های لازم به علاقه‌مندان و ارسال‌کنندگان آثار است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه می‌توان ظرفیت و توان فیلم‌نامه نویسان جوان در حوزه‌های ارزشی و انقلابی را تقویت و قوام بخشید، اظهار داشت: نباید افرادی که به نخستین دوره این جشنواره آثاری ارسال کرده‌اند، رها شوند.

وی تصریح کرد: تولید فیلم‌نامه‌های برگزیده این جشنواره و به سرانجام رساندن آن‌ها را بسیار مهم دانست و گفت: بدون تردید از میان آثار ارسالی به این جشنواره، می‌توان با انجام حمایت‌های لازم، آثار فاخر و ارزشمندی را در حوزه دفاع مقدس و مقاومت تولید کرد.

ارسال ۳۰۰ فیلم‌نامه به دبیرخانه جشنواره ملی شهادت قلم

دبیر این جشنواره نیز در بخشی از این برنامه با بیان اینکه ۳۰۰ فیلم‌نامه از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره شهادت قلم ارسال‌شده بود، اظهار داشت: هیأت داوران در مرحله اول ۴۸ اثر را انتخاب کرده که در قالب کتاب جشنواره از آن رونمایی شده است.

رضا ابوذر با تأکید بر اینکه ۶ اثر نیز برگزیده‌شده که از سه اثر تقدیر و سه اثر نیز مقام‌های اول تا سوم شده‌اند، تصریح کرد: ۴۸ اثر منتخب این جشنواره نباید آرشیو شوند و قطعاً می‌توان آثار فاخر و ارزشمندی را در حوزه دفاع مقدس و مقاومت از میان آن‌ها تولید کرد.

پیش از آغاز رسمی این مراسم، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در محل اختتامیه در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از کتاب جشنواره شامل ۴۸ اثر منتخب هیأت داوران و همچنین پوستر دومین جشنواره بین‌المللی «شهادت قلم» رونمایی کرده بود.

انتهای پیام/****ش