36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

حذف کامل آبیاری فضای سبز با آب شرب در صورت واگذاری چاه‌های مصوب/۹۵ درصد فضای سبز شهر قم با سیستم‌های قطره‌ای آبیاری می‌شود

شهردار قم گفت: مصرف 57 درصدی از آب شرب در فضاهای سبز شهری قم طی سال‌های گذشته به حدود 17 درصد کاهش‌یافته که در صورت واگذاری 8 حلقه چاه شهرداری قم، استفاده از آب شرب در این مباحث نزدیک به صفر می‌رسد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد امروز در دیدار با رئیس‌کل دادگستری و مدیران محاکم قضایی استان، طی سخنانی از همراهی قوه قضاییه در پیشبرد اهداف مجموعه مدیریت شهری قم قدردانی کرد.

وی با اشاره به کاهش ملموس استفاده از آب شرب شهری در پارک‌ها و بوستان‌های شهری، ابراز کرد: مصرف ۵۷ درصدی از آب شرب در فضاهای سبز شهری قم طی سال‌های گذشته به حدود ۱۷ درصد کاهش‌یافته که در صورت واگذاری ۸ حلقه چاه شهرداری قم، استفاده از آب شرب در این مباحث نزدیک به صفر می‌رسد.

شهردار با تأکید بر ضرورت تأمین آب موردنیاز و توسعه کمی و کیفی عرصه‌های سبز شهری، ادامه داد: از ۱۳ چاه مورد توافق فقط ۵ چاه در اختیار شهرداری قرارگرفته است.

وی همچنین گزارشی از آخرین وضعیت و اقدامات مجموعه مدیریت شهری قم در خصوص ساماندهی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری ارائه نمود.

انتهای پیام/****ش