40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

وضعیت نامطلوب اطراف حرم مطهر/پارکینگ شرقی اولویت اصلی طرح‌های عمرانی پیرامون حرم مطهر

معاون اجرایی تولیت آستان حضرت معصومه(س) با بیان اینکه بافت اطراف حرم حضرت معصومه(س) وضعیت خوبی ندارد گفت: وضعیت پارکینگ شرقی حرم، خیابان ارم و مغازه‌های پیرامون را از مهم‌ترین معضل‌های اطراف حرم است.

به گزارش شهرنیوز، هادی محمودنژاد در جلسه بررسی وضعیت بافت‌های اطراف حرم مطهر، وضعیت پارکینگ شرقی حرم، خیابان ارم و مغازه‌های پیرامون را از مهم‌ترین معضل‌های اطراف حرم ذکر کرد و اظهار داشت: این موارد باید در ساماندهی اطراف حرم در اولویت قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه تعیین ۴۷۰ هکتار محدوده برای اطراف حرم کار خوبی است، تصریح کرد: مهم‌تر از آن نقاطی بوده که متصل به بدنه حرم است و از وضعیت خیلی مناسبی نیز برخوردار نبوده و برای مجاوران و زائران ایجاد مشکل کرده است.

معاون اجرایی تولیت آستان حضرت معصومه(س)با تأکید بر اینکه بخش عمده‌ای از این وضعیت با مسائل امنیتی استان و حرم و همچنین بافت تاریخی و فرسوده موجود مرتبط است افزود: در اجرای طرح‌های اطراف حرم باید اولویت‌ها را در نظر بگیریم و بر روی طرح‌هایی که در رفاه مردم تأثیری بیشتر داشته متمرکز شویم.

وی با اشاره به اینکه بافت اطراف حرم حضرت معصومه(س) وضعیت خوبی ندارد گفت: این بافت در حقیقت جز بافت چسبیده به حرم است و به‌نوعی از دید عموم مردم، متعلق به حرم تلقی می‌شود.

انتهای پیام/****ش