31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در قم نیازمند حمایت قضایی است/مدیریت شهری بارها برای ساماندهی سگ‌های ولگرد مورد هجمه قرار گرفته است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: برخورد و کنترل صحیح با سگ‌های ولگرد در مرتبه نخست نیازمند حمایت‌های قضایی است.

سید عبدالله میرابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به معضل افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد در داخل حریم شهری قم، اظهار داشت: از طرفی تعداد سگ‌های ولگرد در شهر به میزانی پراکنده بوده که امکان کنترل کامل آن‌ها وجود ندارد و از طرفی انجمن‌های حامی حیوانات نیز با تجمعات خود مانع از مدیریت این حیوانات می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخورد و کنترل صحیح با سگ‌های ولگرد در مرتبه نخست نیازمند حمایت‌های قضایی است، ابراز کرد: هر بار که نسبت به جمع‌آوری این حیوانات اقدامی می‌شود سریعاً هجمه‌های رسانه‌ای علیه مجموعه مدیریت شهری شروع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم تصریح کرد: هم‌اکنون در محور بلوار غدیر، پردیسان، انتهای بلوار جمهوری اسلامی و مرجعیت، ورودی جعفریه، بستر رودخانه قم انتهای فرهنگیان و برخی نقاط دیگر  به‌صورت مستمر شاهد توزیع غذا در بین سگ‌های ولگرد هستیم، که این مساله سبب ازدیاد جمعیت آن‌ها و به هم خوردن روند طبیعی زاد و ولدشان شده است.

میرابراهیمی خاطرنشان کرد: منطقه دامشهر و شهرک‌های صنعتی کانون‌های اصلی سگ‌های ولگرد در قم بوده که به‌صورت مستمر در حال تردد هستند که در صورت ابتلا به برخی از بیماری‌ها مانند هاری می‌توانند وضعیت بغرنجی را در شهر به وجود بیاورند.

انتهای پیام/****ش