28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

اجرای طرح آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در مساجد قم/همه دستگاه در زمینه آموزش فرهنگ شهروندی مسئولیت دارند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم آغاز اجرای طرح آموزشی در مساجد استان را موردتوجه قرار داد و گفت: مساجد یکی از محیط‌هایی بوده که می‌تواند در حوزه ارائه آموزش شهروندی مؤثر باشد و حضور اقشار مختلف مردم زمینه انتقال پیام را فراهم می‌سازد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه آموزش مهارت‌های شهروندی از شاخه‌های مهم تربیت اجتماعی است، تصریح کرد: مهارت‌های شهروندی، آن دسته از مهارت‌هایی بوده که هر شهروند باید برای داشتن زندگی بهتر در بافت شهری آموخته و در زندگی اجتماعی خود بهره‌مند شود.

وی با تأکید بر اینکه آموزش این مهارت‌ها نه‌تنها کیفیت زندگی شهروندان را افزایش می‌دهد، بلکه از بروز آسیب‌های اجتماعی نیز جلوگیری می‌کند، اظهار کرد: بی‌تردید این آموزش‌ها برای جوامع امروزی ضروری است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه فرهنگ شهروندی در برگیرنده تمام جنبه‌های زندگی اجتماعی است، ابراز کرد: آموزش شهروندی و توسعه فرهنگ شهروندی به‌عنوان یک وظیفه همگانی باید موردتوجه باشد و تمام دستگاه‌ها در این زمینه مسئولیت دارند.

میرابراهیمی آغاز اجرای طرح آموزشی در مساجد استان را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مساجد یکی از محیط‌هایی بوده که می‌تواند در حوزه ارائه آموزش شهروندی مؤثر باشد و حضور اقشار مختلف مردم زمینه انتقال پیام را فراهم می‌سازد.

انتهای پیام/****