35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

باز شدن پای “نانو” برای نخستین بار به خط‌کشی معابر در قم/تمامی نیازهای خط‌کشی شهر زیرپوشش رنگ ترافیکی نانو می‌رود

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: رنگ‌های ترافیکی نانو پس از اجرای نمونه‌های آزمایشی موفق، به‌صورت گسترده در سطح شهر قم مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

به گزارش واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، حسین شعبان‌زاده با برشمردن شرایط اقلیمی شهر قم و جِرم پذیری بالای خط‌کشی‌های ترافیکی در سطح معابر، از ضرورت استفاده از رنگ‌های با پایه نانو و تکنولوژی و دستاوردهای علمی جدید خبر داد و افزود: در ماه‌های پایانی سال گذشته با همکاری یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه ساخت رنگ‌های ترافیکی، موفق شدیم برای نخستین بار رنگ ترافیکی با پایه نانو تولید و به مرحله آزمایش علمی و میدانی برسانیم.

وی با بیان اینکه آزمایش‌های صورت گرفته موفقیت‌آمیز بود تصریح کرد: اما مشکلاتی در ماشین مخصوص پاشش رنگ ایجادشده بود که پس از برطرف کردن آن، ازاین‌پس تمامی نیازهای خط‌کشی ترافیکی معابر زیرپوشش رنگ ترافیکی نانو خواهد رفت.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: بلوار آیت‌الله بروجردی برای نخستین بار در هفته جاری تحت اجرای طرح خط‌کشی ترافیکی نانو قرار گرفت و تکمیل خط‌کشی آن در حال انجام است.

انتهای پیام/****