34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

راه‌اندازی سامانه نظارت بر تولید و توزیع گل و گیاه در قم/افزایش بهره‌وری توزیع گل و گیاه در مناطق هشتگانه

با راه‌اندازی سامانه نظارت بر تولید گل و گیاه شاهد افزایش بهره‌وری توزیع گل و گیاه در مناطق هشتگانه توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم هستیم.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، در سالیان گذشته توزیع گل و گیاه به‌صورت مستقیم و بر مبنای پروژه‌های پیش‌بینی‌شده صورت می‌گرفت و در گلخانه‌های مناطق تخلیه می‌شد و گلخانه‌ها وظیفه نظارت بر توزیع را بر عهده داشتند که در این زمینه به همت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، سامانه نظارت بر تولید گل و گیاه به‌منظور افزایش بهره‌وری توزیع گل و گیاه در مناطق هشتگانه ایجادشده است.

طی سال‌های اخیر با توجه به تغییر فرآیندها و بررسی‌های انجام‌شده و پس از ایجاد مرکز تحقیقات و تولید گل و گیاه بوستان غدیر، یکی از مباحث مطرح‌شده توزیع و تخلیه گل و گیاه به‌صورت یکجا و متمرکز در این مرکز و توزیع بر حسب نیاز در مناطق هشتگانه بوده است.

در این زمینه بررسی‌های لازم روی این پروژه صورت گرفت و از سال گذشته این اقدام اجرایی شد؛ که شاهد افزایش بهره‌وری و توزیع مناسب‌تر و به‌موقع تر گل و گیاه در مناطق هستیم که نتیجه آن این بود که برای اصلاح فرآیند و کوتاه کردن زمان صدور حواله‌ها این موضوع در سامانه فضای سبز پیش‌بینی شود.

گفتنی است در حال حاضر درخواست‌ها توسط کارشناسان فضای سبز مناطق در این سامانه ثبت‌شده و پس از اخذ تاییدیه‌های لازم، گل و گیاه درخواستی در محل موردنیاز تخلیه می‌شود که با این اقدام هزینه‌های نگهداری کاهش‌یافته و توزیع مناسبی در سطح شهر صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/****