۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

ایمن‌سازی ۱۶۰ آبنمای شهر قم/آبنمای خشک موزیکال در بوستان هاشمی احداث می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اتمام عملیات عمرانی احداث آبنمای خشک موزیکال در بوستان هاشمی تا فصل پاییز خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به احداث آبنمای خشک موزیکال در بوستان هاشمی اظهار کرد: از سال‌های گذشته تعدادی آبنما در سطح شهر و بوستان‌ها و میادین داشتیم که اکثر آن‌ها به دلیل عدم نگهداری مطلوب و استفاده از پمپ‌های شناور و کف‌کش‌ها ناایمن بودند و از سرویس خارج شده بودند.

وی با تأکید بر اینکه در ابتدا تصمیم مدیریت شهری بر این بود که آبنما‌های موجود شهر بررسی شده و آنچه که وجود دارد در حد امکان بهسازی و راه‌اندازی صورت گیرد، ابراز کرد: طی ۶ سال گذشته بیش از ۱۶۰ آبنمای شهر ایمن‌سازی و فعال‌سازی شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر اینکه در این مدت کلیه آبنما‌ها از حالت پمپ‌های شناور تبدیل به آبنما‌های دارای موتورخانه شدند افزود: در کلیه آبنما‌ها مباحث ایمنی و محافظ جان رعایت شده و می‌توان اذعان کرد که در حال حاضر هیچ آبنمای ناایمنی در شهر قم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه پس از این مرحله تصمیم بر این شد که اقدامات در خصوص احداث آبنما‌های جدید آغاز شود گفت: خوشبختانه سال گذشته مباحث طراحی و مقدماتی احداث یک آبنمای خشک موزیکال به صورت پایلوت با مساحت حدود ۱۰۰ مترمربع انجام شد؛ این آبنما‌ها به جهت استفاده کودکان و نوجوانان در فصل تابستان جذابیت‌های خاص خود را دارد و این آبنما با تکنیک‌های جدید و مباحث روز احداث خواهد شد و نورپردازی و حرکت آب به همراه نور و صوت و هماهنگی صوت و نور و آب در این پروژه دیده شده که به زودی در بوستان هاشمی در منطقه یک اجرا می‌شود.

جوادیان گفت: حفاری‌های این پروژه آغاز شده و نهایتاً تا پاییز راه‌اندازی و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/*