25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

افزایش سایه‌انداز درختان در بهار و تابستان امسال نتیجه هرس اصولی در زمستان گذشته است/کاشت گونه‌های پرچینی و گل‌های فصلی جدید در فضای سبز شهر

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه هرس‌هایی که زمستان سال گذشته بر روی درختان صورت گرفت فنی بود گفت: با این کار به دنبال ایجاد تاج سایه‌انداز برای گیاهان بودیم و در شرایط فعلی شاهدیم برعکس سال‌های گذشته درختان، سایه‌انداز خوبی دارند.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به تغییر گونه‌های پرچینی در شهر قم اظهار کرد: اقلامی در گذشته در فضای سبز شهر به‌عنوان پرچین استفاده می‌شد که آب‌بر بودند و طی سال‌های اخیر خرید این اقلام حذف‌شده و گونه‌های پرچینی جایگزینی چون گل محمدی، آتریپلکس، پامپاس گراس و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی همچنین از کاشت گونه‌های مثمر در سطح فضای سبز شهر خبر داد و ابراز کرد: خرید عمده‌ای در این زمینه صورت گرفته و در سطح شهر در حال کاشت هستند ولی باردهی این گیاهان در شهر قم به دلیل شرایط اقلیمی و آبیاری اقتصادی نیست، اما به‌عنوان گیاه مثمر شناخته می‌شوند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه هرس‌هایی که زمستان سال گذشته بر روی درختان صورت گرفت، فنی بود افزود: با این کار به دنبال ایجاد تاج سایه‌انداز برای گیاهان بودیم و در شرایط فعلی شاهدیم، برعکس سال‌های گذشته درختان، سایه‌انداز خوبی دارند.

وی با اشاره به استفاده از گل‌های فصلی جدید در سطح فضای سبز شهر قم گفت: سال گذشته مغربی سفید را مورد استفاده قرار دادیم و مغربی صورتی نیز وارد شهر شده و هشت هزار گلدان خریداری و کاشته شد که امسال از این گلدان‌ها ۴۰ هزار گلدان تولید و کاشت شده است.

جوادیان ادامه داد: مغربی سفید برای اولین بار در کشور در شهر قم کاشته شده و تولید بومی آن نیز در مرکز تولیدات سازمان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/****