31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

وجود ۱۲۳۰ آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در قم/دولت در تأمین تجهیزات آتش‌نشانی کمک کند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حال حاضر حدود 1230 نفر آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در سطح شهر داریم که می‌توانند در مواقع بحرانی بازوی سازمان در خدمت‌رسانی به شهروندان باشند.

عباس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وضعیت نیروهای ستادی و عملیاتی سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم گفت: آتش‌نشانی شهرداری قم ۵۳۰ نیرو داشته که از این تعداد، ۴۸۷ نفر نیروی عملیاتی هستند.

وی با بیان اینکه این نیروهای عملیاتی در سه شیفت ساماندهی شده‌اند، ابراز کرد: طبق استانداردهای جهانی برای به ازای هر ۲۵۰۰ شهروند باید یک آتش‌نشان داشته باشیم که در این مورد هنوز نتوانستیم به استاندارد برسیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ادامه داد: در حال حاضر حدود ۱۲۳۰ نفر آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در سطح شهر داریم که می‌توانند در مواقع بحرانی بازوی سازمان در خدمت‌رسانی به شهروندان باشند.

وی تجهیزات خودرویی و عملیاتی سازمان آتش‌نشانی را موردتوجه قرار داد و افزود: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه خودروی امدادرسان و عملیاتی در آتش‌نشانی قم وجود دارد که در این زمینه با توجه به اینکه قم جزء پنج کلان‌شهر بلندمرتبه کشور بوده نیاز است که روند افزایش تجهیزات و به‌روزرسانی امکانات همواره ادامه‌دار باشد.

جعفری با درخواست از مدیریت استان و کشور برای کمک به تأمین تجهیزات آتش‌نشانی اضافه کرد: آتش‌نشانی با جان و مال مردم طرف است و با توجه به هزینه‌های بالای تجهیزات، نیاز است که دولت در این زمینه کمک‌حال شهرداری‌ها باشد.

انتهای پیام/****