28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان قطار شهری

روایتی از بومی‌سازی غرورانگیز تجهیزات قطار شهری قم

رئیس اداره طراحی و مهندسی سازمان قطار شهری قم از بومی‌سازی بسیاری از تجهیزات پروژه مترو قم مانند کراس آور، پدهای ارتجاعی، تجهیزات انرژی و... خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، محمدجواد جعفری امروز در بازدید اصحاب رسانه و خبرنگاران قمی از پروژه مترو، با اشاره به بومی‌سازی بسیاری از تجهیزات متروی قم، اظهار داشت: در مرحله نخست، بومی‌سازی تجهیزات قطار شهری با تمرکز بر شرکت‌های دانش‌بنیان، با حذف فرش لرزه‌گیر، پابندها و لایه‌های فوق ارتجاعی، این محصولات برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های بومی تولید و تأمین کرد.

رئیس اداره طراحی و مهندسی سازمان قطار شهری قم ادامه داد: همچنین پک کامل سوزن ” کراس آور” نیز برای تغییر جابه‌جایی قطار شهری توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور ساخته و برای اولین بار در خط متروی قم نصب و تست گرم و سرد آن انجام‌گرفته است؛ پیش‌ازاین فقط کشور فرانسه از فناوری ساخت این سوزن‌ها برخوردار بود.

وی یادآور شد: در خصوص تجهیزات انرژی و تهویه نیز که پیش‌ازاین، از کشورهای سوئیس و سایر کشورهای اروپایی غربی وارد می‌شود هم‌اکنون از طراحی، ساخت و نصب به‌صورت ۱۰۰ درصد در داخل کشور بومی‌سازی می‌شود.

انتهای پیام/****ش