29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

۱۵ بوستان قم دارای هیئت‌امنا می‌شود/تقدیر از اقدامات شهرداری در حوزه حجاب و عفاف

مسئول دبیرخانه قرارگاه 19 دی قم با اعلام این خبر که 15 بوستان استان قم دارای هیأت امنا می‌شوند، گفت: امام جماعت مساجد، نیروی انتظامی و شهرداری ازجمله اعضای این هیأت امنا هستند.

به گزارش شهرنیوز، نشست فصلی قرارگاه ۱۹ دی استان قم با موضوع ارائه گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰ قرارگاه ۱۹ دی استان قم، بیان راهکارهای عملیاتی برای سال ۱۴۰۱ و تشریح طرح شهربانو با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به همت شهرداری قم، در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد.

مسئول دبیرخانه قرارگاه ۱۹ دی استان قم در ابتدای این نشست با بیان اینکه اصلاح وضعیت استان قم در حوزه حجاب و عفاف نیازمند مشارکت همه دستگاه‌هاست، اظهار کرد: نسبت به این موضوع به‌صورت کامل آگاه هستیم که موضوع تغییر چهره یک شهر در یک مدت کوتاه شدنی نیست، اما برای رسیدن به هدف باید حرکت کرد و برای آینده برنامه داشت.

مهدی علی بابایی با اشاره به اینکه قرارگاه ۱۹ دی قم در قالب ۱۵ کمیته فعالیت‌های مختلف خود را دنبال می‌کند، اضافه کرد: کمیته امر به معروف و نهی از منکر که در قالب ۱۳ کارگروه کار خود را دنبال می‌کند تبلور فعالیت‌های قرارگاه ۱۹ دی است که طرح «بوستان نمونه» یکی از دستاوردهای این کمیته بوده که با مشارکت شهرداری قم دنبال شده است.

وی عنوان کرد: فعالیت‌های اصناف موضوع دیگری بوده که موردتوجه کمیته امر به معروف قرار گرفته است و تاکنون نشست‌های مختلفی برای بررسی وضعیت اصناف با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزارشده و در این راستا گشت‌های امر به معروف با مشارکت پلیس اماکن در حال دنبال شدن است که موجب تغییر وضعیت شده است.

۱۵ بوستان قم دارای هیأت امنا می‌شوند

وی با اعلام این خبر که ۱۵ بوستان استان قم دارای هیأت امنا می‌شوند، عنوان کرد: امام جماعت مساجد، نیروی انتظامی و شهرداری ازجمله اعضای این هیأت امنا هستند و تا به امروز نیز هیأت امنای بوستان علوی شکل‌گرفته و برنامه‌های فرهنگی در این بوستان در حال دنبال شدن است.

بابایی خاطرنشان کرد: کمیته‌های مختلف ازجمله بانوان، فرهنگی، اجتماعی، رسانه و فضای مجازی، تبلیغات، دانشجویی، رسانه نوین، اشراف و هیأت اندیشه‌ورز در قرارگاه گردهم می‌آیند تا بتوانند حرکت‌های منسجم را با مشارکت دستگاه‌ها دنبال کنند.

وی با بیان اینکه کمیته اشراف و رصد قرارگاه ۱۹ دی پژوهش‌های علمی ازجمله بررسی تغییرات فرهنگی شهر و روند جرائم سایبری را دنبال می‌کند، عنوان کرد: کمیته فرهنگی قرارگاه با حضور رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم به دنبال این است که بتواند در ۱۵ بوستان قم برنامه‌های فرهنگی را اجرا کند.

بابایی بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت کمیته فرهنگی قرارگاه در سطح مدارس تأکید کرد و گفت: برگزاری جشنواره و مسابقات برای دانش‌آموزان و تقویت شبکه دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها ازجمله برنامه‌های این کمیته برای سال جاری است.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت کمیته بانوان بر عهده مسئول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گذاشته‌شده است، گفت: این کمیته با تشکیل کارگروه بانوان فعال استان، برگزاری آموزش‌های تخصصی در حوزه حجاب و عفاف، هویت زنانه، به عرصه ترویج حجاب و عفاف در میان بانوان ورود مستقیم داشته است و کارگاه آموزشی ارتباط مؤثر را برای مبلغان برگزار کرده و تربیت مبلغان محله محور و کنش گران حجاب و عفاف را در محلات دنبال می‌کند.

بابایی برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف در اماکن عمومی را یکی از دستاوردهای کمیته بانوان برشمرد و گفت: این کمیته نسبت به وضعیت روستاها نیز دغدغه‌مند است و تا به امروز برنامه‌های مختلفی را در نقاط مختلف استان ازجمله روستاها دنبال کرده است.

وی با اشاره به اینکه بازدید از کافی‌شاپ‌ها، اصناف و آرایشگاه‌ها افزایش‌یافته و شرایط تغییر محسوسی داشته است، تصریح کرد: کمیته امر به معروف و نهی از منکر با محوریت قرارگاه ثارالله فعالیت‌های میدانی را به‌صورت ویژه دنبال می‌کند که اگر این تذکرهای لسانی نباشد وضعیت نامناسب خواهد شد چراکه دشمن حجاب و عفاف را در قم هدف گرفته است و در این راستا در حال اجرا کردن نقشه‌های شومی است.

بابایی عنوان کرد: برگزاری جلسات علمی اقناع‌سازی دختران با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، تشکیل کافه گفت‌وگو و حضور این کافه در دانشگاه‌ها، تشکیل مرکز تخصصی بانوان در استان قم، ایجاد دفاتر محلی خانه سبز، اعزام مشاور به محلات و تربیت مبلغ و مشاور و راه‌اندازی مراکز مشاور به‌منظور پاسخگویی به شبهات دشمن در حوزه حجاب و عفاف ازجمله دستاوردهای قرارگاه ۱۹ دی استان قم است.

توزیع ۱۷۰ هزار بسته معیشتی طی سال گذشته در قم

وی از فعالیت کمیته محرومیت‌زدایی قرارگاه ۱۹ دی استان قم یاد کرد و گفت: ۱۰ رزمایش کمک مؤمنانه در شهر قم ایجادشده و ۱۷۰ هزار بسته معیشتی در ۱۳ محله توزیع‌شده است و برنامه‌های مختلف خدماتی و فرهنگی با محوریت ۱۲۰ گروه جهادی در نقاط مختلف استان در حال دنبال شدن است.

مسئول دبیرخانه قرارگاه ۱۹ دی استان قم با بیان اینکه کمیته رسانه و فضای مجازی با محوریت مدیرکل صداوسیمای استان قم با قدرت در حال سهیم کردن مطبوعات و رسانه‌های استان قم در حوزه حجاب و عفاف است، گفت: تشکل‌های حوزوی و دانشگاهی نیز به دنبال این است که بتواند ظرفیت‌های حوزه و دانشگاه را در راستای اهداف قرارگاه پای‌کار بیاورد و در این راستا تشکیل شبکه دختران فاطمی و پسران دهه هشتادی و گروه‌های سرود را دنبال کرده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته تبلیغات و فضاسازی با محوریت روابط عمومی شهرداری قم در تغییر چهره شهر تأثیرگذار بوده است، گفت: فقط در حوزه حجاب و عفاف بیش از ۸۰۰ مترمربع تبلیغات و فضاسازی انجام‌شده است.

انتهای پیام/***