31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تقدیر از طرح فرهنگی “شهربانو” شهرداری قم/نتیجه بخشی اقدامات فرهنگی نیازمند زیرسازی و کارهای بنیادی است

دبیر قرارگاه 19 دی استان قم با اشاره به همکاری شهرداری قم با این قرارگاه در حوزه فرهنگی و اجتماعی، گفت: طرح شهربانو  که به همت شهرداری قم تهیه‌شده در دیگر مجموعه‌ها نیز قابل الگوبرداری است.

به گزارش شهرنیوز، سردار محمدرضا موحد در نشست قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات شهرداری قم در قرارگاه ۱۹ دی و اقدامات ارزشی اظهار کرد: طرح شهربانو نیز یک طرح جامع و کامل است که باید با مشارکت همگانی دنبال شود.

وی ادامه داد: مسئولان قرارگاه ۱۹ دی در سال ۱۴۰۰ کارهای گسترده‌ای انجام دادند، اما هجمه دشمن بسیار سنگین است و این هجمه دشمن نیز بیش از ۳۰ سال وجود داشته است؛ کار فرهنگی این‌طور نیست که امروز کار کنیم و فردا نتیجه بگیریم، بلکه ما نیازمند کارهای بنیادی و اساسی هستیم.

دبیر قرارگاه ۱۹ دی استان قم با بیان اینکه در قرارگاه دورهم جمع شدیم تا خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد قم را محقق کنیم، ابراز کرد: رسیدن به این هدف کار سختی است، اما امیدواریم که قم را به‌عنوان الگوی دیگر شهرها معرفی کنیم.

وی بر استمرار برگزاری جلسات کمیته‌های قرارگاه تأکید و عنوان کرد: کمیته‌ها از ظرفیت معاونت تبلیغات حوزه نیز می‌توانند استفاده کنند و در این راستا تعامل میان کمیته‌ها باید افزایش یابد؛ طرح‌ها و رزمایش‌های قرارگاه باید با مشارکت یکدیگر اجراشده و استمرار یابد تا به نتیجه برسد.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با تأکید بر اینکه اولویت‌هایی برای قرارگاه مشخص‌شده که این اولویت‌ها باید موردتوجه همه دستگاه‌های استان قرار گیرد، گفت: برخی مراکز درمانی، باشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها مروج هستند و اگر این مکان‌ها مدیریت نشوند در اماکن عمومی تغییر وضعیت را نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: طرح شهربانو که به همت شهرداری قم تهیه‌شده در دیگر مجموعه‌ها نیز قابل الگوبرداری است؛ دانشگاه علوم پزشکی، صمت و ورزش و جوانان استان طرح تهیه کنند و در کمیته‌های قرارگاه کمک می‌کنیم تا طرح بررسی‌شده و تأمین نیرو شود اما دستگاه‌ها هم باید مشارکت لازم را داشته باشند.

موحد یادآور شد: کمیته فرهنگی با مشارکت نیروهای محلی به بوستان‌ها ورود می‌کند و در کمیته اجتماعی نیز با محوریت خانه‌های سبز و خانه‌های اعتماد کارهای مردمی را دنبال می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تجمعات انقلابی و حزب الهی روحیه جهادی را ارتقا می‌دهد، گفت: حرکت‌هایی همانند همخوانی سرود سلام فرمانده باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد، سه‌شنبه هفته آینده همزمان با ۳۱ خردادماه اجتماع مردمی یاوران مهدی را در مسجد مقدس جمکران خواهیم داشت که ظرفیت دستگاه‌ها و نهادها نیز در این راستا بکار گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/****