29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

برگزاری جلسه قرارگاه فرهنگی ۱۹ دی به میزبانی شهرداری قم/اجرای طرح ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از ۱۴ تیر در قم

جلسه قرارگاه فرهنگی 19 دی برگزار و از آغاز طرح ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از ۱۴ تیر در قم خبر داده شد.

به گزارش شهرنیوز، جلسه قرارگاه فرهنگی ۱۹ دی با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم، سردار موحد فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع)، سردار اسماعیلی جانشین فرمانده انتظامی استان، ذاکریان فرماندار قم و دیگر اعضای این قرارگاه در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار و از آغاز طرح ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با عنوان “شهربانو” خبر داده شد.

شهردار قم در این جلسه اظهار داشت: در اولین مرحله از اجرای طرح توسعه تبلیغ و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از چهاردهم تیر با مشارکت همه دستگا‌ه‌ها و نهادها، ۲۰۶ برنامه فرهنگی با رویکرد عفاف و حجاب اجرا می‌شود.

دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد از تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی و حوزوی خواست، شهرداری را در اجرای این طرح یاری کنند تا گام مؤثری در تحقق اهداف قرارگاه ۱۹ دی و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب برداشته شود.

به گفته وی، اهداف فرهنگی نظام تنها با شعار و لفظ، تحقق نمی‌یابد و انتظار از مراکز پژوهشی و حوزوی این است که با دقت و سرعت عمل بیشتر در امور فرهنگی برنامه‌ریزی کنند و نگذارند دشمن در جنگ فرهنگی پیشروی کند.

شهردار قم گفت: دشمنان نظام، از ابتدای شکل‌گیری انقلاب در عرصه‌های اقتصادی، نظامی، ملت ایران را مورد هجوم قرار داده‌اند و در هیچ‌کدام از این عرصه‌ها پیروز نشده‌اند، اما در عرصه فرهنگی پیشروی‌هایی دارند که باید موردتوجه قرار گیرد.

سردار محمدرضا موحد، فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) هم با بیان اینکه اقدامات فرهنگی همه نهاد‌ها در قرارگاه ۱۹ دی همواره مؤثر بوده است، گفت: در راه مقابله با هجمه‌های سنگین دشمنان و شبیخون فرهنگی آن‌ها نباید ناامید شد و به تأکید مراجع عظام تقلید باید بدانیم که اجرای کوچک‌ترین برنامه در این راه، کارساز، مهم و تأثیرگذار است.

در این جلسه برخی اعضای قرارگاه، گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی در سطح شهر ارائه دادند و به تبیین مهم‌ترین تهدیدات جنگ نرم دشمنان پرداختند.

انتهای پیام/****