29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

آغاز مجدد جمع‌آوری ریل‌های متروکه توسط شهرداری قم/راه‌آهن به تعهداتش عمل نکرد

فرماندار قم با اشاره به عدم اجرای تعهدات راه‌آهن برای جمع‌آوری ریل‌های متروکه سطح شهر گفت: از سه روز پیش عملیات برش و جمع‌آوری ریل‌ها توسط شهرداری قم آغازشده است.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به اینکه یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهور به قم جمع‌آوری ریل‌های متروکه داخل شهر بود، اظهار کرد: این موضوع یکی از خواسته‌های دیرینه مردم قم است و مدت‌ها اجرای آن متوقف مانده بود.

وی با بیان اینکه بخشی از ریل‌های متروکه به‌موازات بلوار امام رضا(ع) به‌صورت کامل جمع‌آوری‌شده است و برای جمع‌آوری بخش دوم ریل‌ها از یک ماه پیش هماهنگی‌ها انجام و کار توسط شهرداری آغاز شد، افزود: متأسفانه مجموعه راه‌آهن همکاری و هماهنگی لازم را نداشتند و راه‌آهن کشور درخواست کردند که ۱۰ روز فرصت دهید تا خودشان ریل‌ها را جمع‌آوری کنیم.

فرماندار قم خاطرنشان کرد: به همین علت کار متوقف شد و متأسفانه راه‌آهن به تعدش عمل نکرد و مجدداً جلسات برگزار و از سه روز پیش شهرداری برش ریل‌ها را انجام و جمع‌آوری آن را آغاز کرده است.

ذاکریان با تأکید بر اینکه پس‌ازاین مرحله، خاک‌برداری و همسطح سازی انجام می‌شود، ابراز کرد: با توجه به اینکه حجم خاک‌برداری قابل‌توجه است شهرداری مصمم است ظرفت چند روز آینده پیمانکار واجد شرایط را جذب و کار را با قوت انجام دهد.

انتهای پیام/ع****