31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

ظرفیت پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر افزایش یافت

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از افزوده شدن ظرفیت پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر با تغییرات در ایستگاه اتوبوس این پارکینگ خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهردار قم، حسین شعبان‌زاده با اشاره به اصلاح مسیر حرکتی و حذف ایستگاه اتوبوس از پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر اظهار داشت: این اقدام به‌منظور بهره‌برداری از حداکثر ظرفیت و فضای در اختیار پارکینگ صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش آمار ابتلا به کرونا و افزایش سفرها بخصوص به مقصد شهرهای زیارتی قبل و بعد از عید نوروز و در مناسبت‌های مختلف کمبود فضای پارکینگی و توقف گاه‌های موقت را تا حدودی مشخص کرده است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: ازاین‌رو با توجه به نبود فضای مناسب جهت احداث پارکینگ‌های جدید و همچنین پیگیری راهبرد هدایت ترافیک به سایر نقاط شهر و ضرورت  پاسخگویی به نیاز زائرین و شهروندان در این خصوص، طرح افزایش ظرفیت پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر تنها پارکینگ ضلع شرقی قابلیت ایجاد تغییرات و افزایش ظرفیت را داشت، افزود: به همین منظور ضمن هماهنگی با سازمان اتوبوس‌رانی، ایستگاه حرم مطهر به مسجد جمکران که قبلاً در پارکینگ شرقی دارای ایستگاه مبدأ و مقصد بود به پایانه بلوار شهید محمد منتظری واقع در مجاورت پل حجتیه منتقل و فضای پارکینگ با تغییر در مسیر حرکتی و افزوده شدن فضای تردد سابق اتوبوس‌ها ، میزبان خودروهای سواری بیشتری شد.

انتهای پیام/