29.7 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

اختصاص ۹ میلیارد تومان برای توسعه خانه موزه‌ها در قم/تبدیل‌شدن خانه موزه شهیدان زین‌الدین به قطب گردشگری قم

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: در بودجه سال جاری شهرداری قم، 9 میلیارد تومان اعتبار برای احداث چند خانه موزه جدید شهدا اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام سیداحمد طباطبایی نژاد در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم که با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد، اظهار داشت: برای برنامه‌های کنگره شهدا، تورهای گردشگری و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در حوزه فرهنگ ایثار و شهدا، ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به ساماندهی بیت تاریخی امام راحل طی چند سال گذشته، گفت: این ظرفیت تاریخی که تا چند سال گذشته با اقبال اندک مخاطبان همراه بود، با اصلاحات در محوطه‌سازی و برپایی نمایشگاه دائمی و سایر طراحی‌های انجام‌شده، هم‌اکنون به یکی از مراکز گردشگری مذهبی و تاریخی شهر قم تبدیل‌شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه خانه موزه شهیدان زین‌الدین به یکی از مراکز مهم گردشگری مذهبی و دینی شهر قم تبدیل است، ادامه داد: به خاطر رغبت زیاد مردم و به‌خصوص نسل جدید از این خانه موزه، امر احداث خانه موزه شهید محسن فخری زاده از شهدای هسته‌ای نیز در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قم قرار دارد.

طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: اولین فیلم داستانی حوزه ایثار و شهادت با عنوان آخر رفاقت، در خصوص زندگینامه شهید احمد کریمی به ابتکار این سازمان طی سال‌های اخیر انجام‌گرفته است.

انتهای پیام/ش

****