29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پروژه تونل جمهوری اسلامی قم چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصدی پروژه بلوار جمهوری اشاره کرد و گفت: در تابستان امسال با توجه به‌سرعت پروژه، شاهد بهره‌برداری از این پروژه عظیم خواهیم بود.

عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ بسیاری از پروژه‌های مهم شهر به بهره‌برداری رسیده و حلاوت آن برای شهروندان ایجاد خواهد شد، اظهار کرد: پروژه ادامه بلوار جمهوری اسلامی در منطقه دو یکی از پروژه‌های مهم شهرداری بود و این بلوار نخستین بزرگراه درون‌شهری قم است.

وی ادامه داد: طول پروژه تونل از قبل از میدان امام حسین(ع) حدود ۳۰۰ متر تا یادگار امام است و چیزی که برای مدیریت شهری اولویت داشت اینکه بوده که حداقل تغییرات را در بافت داشته باشیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصدی این پروژه خبر داد و گفت: در این پروژه جابه‌جایی فاضلاب و شبکه فشار ضعیف و قوی برق را داشتیم که انجام‌شده و در حال حاضر سازه اصلی تونل به پایان رسیده و عملیات زیرسازی و روسازی تونل امام حسین(ع) در حال اجراست.

حلوایی زاده با اشاره به اینکه تاکنون بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد تومان در این بافت هزینه شده، خاطرنشان کرد: ان شالله در تابستان امسال شاهد بهره‌برداری از این پروژه عظیم خواهیم بود.

انتهای پیام/ع