25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

توسعه چشم‌انداز توسعه گردشگری کهک در دست اقدام است/دعوت از سرمایه‌گذاران و هنرمندان برای مشارکت

شهردار کهک با اشاره به اینکه به دنبال چشم‌انداز توسعه گردشگری برای شهر کهک هستیم، گفت: شهر کهک، شهر گردشگری و حکمت بوده که توسعه گردشگری و پایه‌ریزی آن در دست اقدام است.

به گزارش شهرنیوز، رضا شکاری در آیین اختتامیه نخستین رویداد فرهنگی شیراز در قم که در سالن امام علی(ع) فرمانداری کهک برگزار شد، با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت امام رضا(ع) اظهار داشت: شهرستان کهک دارای ویژگی‌ها و شاخص‌های مختلفی است که مهم‌ترین آن حوزه گردشگری است.

وی با بیان اینکه شهرستان کهک با آنکه دو درصد جمعیت استان قم را دارا بوده ولی ۹ درصد شهدای استان را تقدیم انقلاب کرده است، ابراز کرد: بزرگ‌ترین دارایی این شهرستان تقدیم ۵۵۰ شهید به انقلاب است که در کشور این آمار بی‌نظیر است.

شهردار کهک با تأکید بر اینکه وجود خانه تاریخی ملاصدرا نشان از تاریخچه مهمان‌نوازی مردم این شهر است، تصریح کرد: مرحوم مسعود عربشاهی از مفاخر نقاشی و مجسمه‌ساز برجسته معاصر کشور نیز از دیگر سرمایه‌های معنوی این شهر است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال چشم‌انداز توسعه گردشگری برای شهر کهک هستیم، عنوان کرد: شهر کهک، شهر گردشگری و حکمت بوده که توسعه گردشگری و پایه‌ریزی آن در دست اقدام است.

شکاری بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری در شهرستان کهک را مورد توجه قرار داد و افزود: از سرمایه‌گذاران و هنرمندان برای مشارکت در توسعه شهر کهک دعوت می‌کنیم.
انتهای پیام/****